اگر خردل قابل اشتعال باشد در بدن هم می تواند عمل کند ؟!

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : مارس 9, 2014
:: موضوع : گوناگون » دانستنیها
اگر خردل قابل اشتعال باشد در بدن هم می تواند عمل کند ؟!

خردل ، گیاهی که به صورت ادویه ، چاشنی های خوشمزه و … در دسترس عموم قرار می گیرد ؛ با کمی تغییر به راحتی چهره ای خطر آفرین به خود گرفته و منفجر می شود .

خردل ، گیاهی که از آن انواع چاشنی های خوشمزه برای فست فود تهیه می شود و به عنوان ادویه و روغن و … نیز مورد استفاده قرار می گیرد ، آیا واقعا منفجر می شود ؟ !

اغلب از ترس گرم شدن خردل و منفجر ! شدن آن ، خردل را در یخچال نگهداری می کنند ؛ اما خوب است دلیل اصلی این پیشنهاد ( نگهداری خردل در یخچال ) را بدانید .

خردل ضد باکتری است و خود به خود باکتری های بد در آن رشد نمی کنند ، دلیل نگهداری آن در جای خنک نیز این است که اگر در مکان گرمی نگهداری شود سریع تر تندی خود را از دست داده و طعم تلخ آن شدید تر می شود .

برای اینکه خیالتان راحت شود ، باید بگوییم اگر مقداری خردل خوراکی ( مایع ) را در ظرفی گذاشته و فیتیله ای در آن قرار دهید سپس فاصله ی مناسب را حفظ کرده و فیتیله را آتش بزنید ؛ هیچ انفجاری رخ نمی دهد .

پس این حرف از کجا در آمده ؟ صبر کنید توضیح می دهیم …

خردل منفجر نمی شود ، ولی اگر دستکاری شود ( با چیز های دیگری ترکیب شود ) و یا به صورت پودر در بیاید قابل اشتعال بوده و باعث انفجار می شود .

خردل در بعضی مواقع حساسیت زا است ، این آلرژی به سراغ همسر شخصی که اولین بار پودر خردل را تولید کرد نیز آمد و او برای این که همسرش بتواند از این ماده ی خوراکی استفاده کرده و دچار آلرژی نشود ، خردل را به صورت پودر در آورد .

مطلبی را که در ادامه می خوانید پیشنهاد می کنیم هیچوقت امتحان نکنید :

اگر یک قوطی فلزی بردارید و پایین آن یک سوراخ کوچک ایجاد کنید ، سپس از آن سوراخ یک شیلنگ پلاستیکی عبور داده و ته قوطی را از پودر خردل پر کنید ؛ چنان چه یک شمع روشن را وسط قوطی بگذارید و در قوطی را محکم کرده و در شیلنگ پلاستیکی بدمید ، با رسیدن اکسیژن ( که یکی از عوامل مهم در انفجار است ) به درون قوطی و پخش شدن پودر خردل در اطراف شعله ی شمع ؛ درون قوطی انفجار رخ داده و در قوطی به هوا پرتاب می شود .

البته وقتی پودر خردل تولید شد ، این ویژگی اش از چشم پنهان نمانده بود .

چرا که هنگامی که می خواستند از آن در صنعت شیمیایی استفاده کنند ؛ دیوار های کارخانه ی مزکور را بسیار قطور ساختند و در های جدا کننده ی هر بخش نیز بسیار سنگین و قطور و ضد اشتعال بود ( به این علت که در صورت بروز انفجار و آتش سوزی در یک بخش ، حریق به بخش های دیگر سرایت نکند ) .

جهان و تمامی گیاهان و مواد و … درون آن بسیار پیچیده و خارق العاده هستند ؛ مطالب فوق بخشی بسیار کوچک از ذره ای بسیار کوچک تر از این جهان پر از شگفتی بود .

اشتراک گذاری این مطلب در :

..:: کلید واژه ها ::.. ,