جدیدترین مطالب امروز

انگشتر هوشمند و کاربرد جذاب این فناوری برای انسان

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : تکنولوژی

انگشتر هوشمند و کاربرد جذاب این فناوری برای انسان

دنیای امروز ، دنیای فناورانه است ؛ دنیایی که روز به روز ابزار و محیط اطرافمان هوشمندتر می شوند ! انگشتر هوشمند نیز یکی از این ابداعات تازه نفس بشری است .

گجت پوشیدنی جدیدی تحت عنوان انگشتر هوشمند ابداع شده است که می تواند گرمای بدن انسان را به برق تبدیل و از آن برای شارژ خود استفاده کند.

به گزارش از دیلی میل، یک گجت پوشیدنی ابداع شده است که بدن انسان را به یک باتری زیستی تبدیل می‌کند.

این گجت انعطاف پذیر مانند انگشتری روی انگشت، به پوست دست می چسبد و گرمای طبیعی بدن انسان را به الکتریسیته تبدیل می‌کند.

محققان دانشگاه کلورادو توانسته‌اند با کمک این انگشتر هوشمند ، از یک سانتیمتر مکعب پوست انسان حدود یک ولت انرژی تولید کنند. آنها تصمیم دارند در آینده این فناوری را به شکل یک دستبند ورزشی توسعه دهند که هنگام حرکت فرد، انرژی خود را تأمین می‌کند.

جیان لیانگ شیائو محقق ارشد این پژوهش و استادیار دانشگاه کلورادو در خصوص این انگشتر هوشمند می‌گوید: هنگامیکه فردی از باتری استفاده می‌کند، انرژی آن تخلیه می‌شود و در نهایت باید آن را تجدید کند. اما نکته جالب درباره این دستگاه ترموالکتریک آن است که می‌توان آن را پوشید و مدام شارژ می‌شود.

به گفته شیائو، تحقیق پیش رو در حقیقت مبتنی بر فعالیت‌های قبلی درباره طراحی پوست الکترونیکی است که مانند پوست انسان عمل می‌کند.

البته طی آزمایش‌ها محققان مجبور بودند این پوست الکترونیک را به یک منبع خارجی متصل کنند. دستگاه جدید از یک پلیمر به نام پلی آمین ساخته شده است.

محصول نهایی دستگاهی شبیه یک دستبند پلاستیکی و یک مادربرد رایانه کوچک یا حتی یک حلقه فناورانه خواهد بود.

انگشتر هوشمند را می توان به عنوان اولین قدم جدی در راه این فناوری دانست !

منبع : Shmu

مرتبط ها

قالب خبری