جدیدترین مطالب امروز

انواع سونا و دسته بندی های مختلف این تفریح جذاب

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

انواع سونا و دسته بندی های مختلف این تفریح جذاب

سونا برای عده ای تفریح و برای برخی دیگر ، یک توصیه ی پزشکی به حساب می آید ؛ در این مقاله قصد داریم انواع سونا و دسته بندی های مختلف این تفریح درمانگر را بیشتر بررسی کنیم .

دسته بندی های سونا :

سونا به چندین دسته بندی تقسیم می شود که در ادامه ، 6 دسته بندی را با هم بررسی خواهیم کرد :

1- سونا خشک : یکی از متداول ترین سونا های موجود ، سونا خشک می باشد که در این دسته بندی از سونا ، میزان رطوبت ۵ تا ۱۰ درصد و درجه حرارت ۹۰ تا ۱۰۰ درجه سانتی گراد است .

2- سونا مرطوب : دومین دسته بندی سونا را به سونای مرطوب اختصاص می دهیم که در این سونا ، میزان رطوبت ۱۵ تا ۳۰ درصد و درجه حرارت ۷۵ تا ۸۵ درجه سانتی گراد می باشد .

3- سونا بخار : اما در سومین نوع از سونا ، که سونای بخار است ، میزان رطوبت ۴۰ تا ۶۵ درصد و درجه حرارت ۴۵ تا ۶۵ درجه سانتی گراد می باشد .

4- حمام بخار : در این نوع از دسته بندی سونا ، میزان رطوبت ۱۰۰ درصد و درجه حرارت ۴۰ تا ۴۵ درجه سانتی گراد است .

5- سونا مادون قرمز : در این سونا بر خلاف دیگر سوناها ، از حرارت دهنده مادون قرمز استفاده می گردد . ( در سوناهای سنتی از کوره های با منبع انرژی گاز ، الکتریسیته و یا چوب استفاده می گردد ) در سونای مادون قرمز و یا اینفرارد ، فضای اتاق گرم نمی گردد ، بلکه بدن افراد داخل سونا مستقیما توسط پرتوهای مادون قرمز گرم می شود .

6- سونا گیاهان معطر : یکی از جالبترین دسته بندی های سونا ، سونای گیاهان معطر است که نوعی از سونای بخار می باشد ؛ در این نوع از سونا ، اسانس گیاهان معطری همچون اوکالیپتوس ، نعناع ، دارچین ، لیمو و کاج بر روی سنگ های هیتر سونا پاشیده می گردد تا عطر آن ها در فضا پخش گردد ؛ رایحه این گونه گیاهان بسیار نشاط آور و شفابخش است .

الهام گرفته از دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری