جدیدترین مطالب امروز

انواع سردرد و روش های شناسایی اینگونه سردرد ها

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : پزشک خانواده

انواع سردرد و روش های شناسایی اینگونه سردرد ها

به طور کلی سردرد ، عارضه ای است که افراد مبتلا را تا حد زیادی تحت تأثیر خود قرار می دهد ؛ امروز با انواع سردرد ها و روش های شناسایی آنها آشنا می شوید .

برای برطرف کردن سردرد ، ابتدا بایستی انواع سردرد را بشناسید و در مرحله ی بعد ، دلایل ابتلا به آن را شناسایی کنید تا بتوانید با پیشگیری و یا درمان ، سردرد خود را برطرف سازید .

سردرد ها به علت های مختلفی از جمله : فشارخون بالا و پایین ، میگرن ، مشکلات چشمی ، سرو صدا ، سرما و بسیاری از موارد دیگر بروز پیدا میکنند که در ادامه روشهای شناسایی انواع سردرد را خواهید شناخت .

چهار نوع اصلی از سردرد وجود دارد که به سردرد سینوس ، سردرد تنشی ( هیجانی ) ، سردرد خوشه ای ، سردرد میگرنی تقسیم بندی می شوند که توضیحات و راه شناسایی هر یک از این سردرد ها را با هم مرور می کنیم :

1- سردرد سینوس :

روش شناسایی : این نوع سردرد ، در بالای چشم اتفاق افتاده و اطراف آن را در بر می ‌گیرد که علت درد در آن ، التهاب سینوسهاست .

2- سردرد تنشی ( هیجانی ) :

روش شناسایی : این نوع سردرد ، که عامل عصبی و تنشی دارد ، در بالای چشم و منطقه پیشانی رخ می دهد ؛ علت بروز آن ، استرس و فشارهای عصبی می باشد .

3- سردرد خوشه‌ ای :

روش شناسایی : این نوع سردرد ، معمولا در یک طرف سر و اطراف یک چشم اتفاق می ‌افتد .

4- سردرد میگرنی :

روش شناسایی : این نوع سردرد ، در یک طرف سر رخ داده و به صورت ضربان دار است .

تا اینجا با 4 نوع اصلی سردرد و روش شناسایی آنها به طور خلاصه آشنا شدید ، اما لازم است به این نکته هم توجه داشته باشید که تمامی این سردرد ها ، با استرس در ارتباط است و می ‌تواند مشکلات جدی مثل خونریزی در مغز ، آنوریسم ، تومور مغزی یا سکته ی مغزی را ایجاد کند ، پس در درجه ی اول حتی الامکان ، از استرس و عوامل استرس زا دوری کنید و در مرحله ی بعد ، روشهای درمانی را برای این سردرد ها در نظر بگیرید تا دچار عارضه نشوید .

مرتبط ها

قالب خبری