انار را با میزان کلسترول صفر برای چاق شدن استفاده کنید

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : سپتامبر 25, 2014
انار را با میزان کلسترول صفر برای چاق شدن استفاده کنید

میزان کلسترول موجود در انار صفر است ، بر خلاف اکثر میوه ها که اسید موجود در آن چربی سوز می باشد ، انار میوه ای برای چاق شدن و اضافه وزن به شمار می رود .

انار با دانه های یاغوت مانند شفاف که می توان در دل تک تک آن ها را دید ، با هر آب و هوایی سازگار و قابل رشد می باشد ، البته همین گرما و سرما را تا حدودی می تواند تحمل کند ولی از آنجا که با درجه حرارت خیلی بالا و خیلی پایین خود را وقف می دهد سازگار نامیده می شود ؛ شروع به حیات هر میوه از انار با یک شکوفه ی سفید یا سرخ است . جالب است بدانید نسبت به درختان بلند قامت ، درخت انار با ارتفاع حدود 6 متر درختی کوتاه قامت به حساب می آید .

از تمام قسمت های انار اعم از پوست ، دانه ، برگ و… می توان استفاده ی دارویی کرد ؛ از نگاه طب سنتی انار طبعی سرد دارد و اگر طبع پوست انار ( سرد و خشک ) را هم در نظر بگیریم ، به طور کلی می توان گفت انار میوه ای با طبع سرد و خشک است از این رو مصرف انار خنک کننده است و دمای بدن را پایین می آورد

اینکه شما چه نوع اناری میل می کنید ( شیرین ، ترش و… ) همچنین نحوه ی مصرف شما ( همراه با دانه ، بدون دانه و… ) در فواید و تاثیرگذاری انار موثر است ؛ به عنوان مثال انار کلا میوه ای آبدار است و قابل حدس می باشد که ادرار را افزایش دهد اما انار شیرین بر روی این مسئله تمرکز ویژه دارد و افزایش ادرار از جمله فواید انار شیرین برشمرده شده است ( در حالی که مدفوع را محکم کرده و اسهال را بند می آورد ) ، البته این افزایش ادرار با درمان بیماری های مجاری ادرار همراه است .

به طور کلی هر نوع آب اناری خون ساز بوده و باعث جبران کم خونی می شود و خون را تصفیه می کند . اگر می خواهید از خاصیت ملین بودن انار استفاده کنید ، انار را با دانه های سفید درون آن میل کنید ، زیرا گاهی پیش می آید آب دانه ها را میل کنیم و دانه های باقیمانده را به عنوان بخشی بدون استفاده دور بیندازیم ، اما بدانید حتی پوست ریشه ی انار هم دارای خاصیت است که البته شیوه ی مصرف آن نکاتی جهت رعایت دارد .

انار باعث تقویت کلیه ها می شود ، این ویژگی در افراد سالخورده بسیار کارآمد است ، از آب انار نیز می توان برای تقویت قلب استفاده کرد ( در نتیجه خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های قلبی کاهش پیدا می کند ) ؛ به شکل لیست مانند خواص انار را اینگونه می توان برشمرد :  باعث شادابی پوست و باز شدن رنگ چهره می شود ( این امر به دلیل خونسازی انار است ) ، ترشح صفرا را زیاد می کند ، کلسترول بد خون را پایین کاهش می دهد ( میزان کلسترول خود انار صفر است ) و باعث قوی شدن لثه ها می شود و این تازه گوشه ای از خواص بسیار انار است .

پوست ریشه و پوست درخت انار هم اگر به صورت جوشانده مصرف شود برای اندام داخلی فوایدی از جمله دفع کرم روده را در پی دارد . برای نشان دادن تفاوت تاثیرگذاری هر بخش به این مثال توجه کنید ، انار برای صاف شدن صدا و نرم کردن هنجره مفید است و حالا اگر به جای انار از جوشانده ی پوست درخت انار و یا حتی برگ های آن استفاده کنیم ضخم های گلو برطرف می شوند . برگ انار نیز خارش پوست را از بین می برد .

از بین مواد معدنی موجود در انار سدیم ، پتاسیم ، پروتئین و… انار را می توان منبع غنی پتاسیم برشمرد .

اشتراک گذاری این مطلب در :