افسردگی دوران بارداری و مؤثرترین روش درمانی آن

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : می 24, 2018
افسردگی دوران بارداری و مؤثرترین روش درمانی آن

افسردگی دوران بارداری یکی از مشکلات معمولا رایج میان اغلب بانوان است که در دوران بارداری با آن رو به رو هستند ؛ در ادامه به مؤثرترین روش درمانی این مشکل میپردازیم .

زنان در هنگام بارداری به افسردگی دوران بارداری دچار می شوند و از لحاظ ذهنی با اختلالاتی مواجه خواهند بود که بهترین راهکار برای کنترل و بهبود این نوع از افسردگی ، فعالیت جسمی و ورزش کردن می باشد .

زنان معمولا بعد از گذراندن دوران بارداری و وضع حمل دچار افسردگی دوران بارداری می ‌شوند . بررسی‌ های اخیر نشان داده است که ورزش هوازی می‌تواند با این نوع افسردگی دوران بارداری و پس از آن مقابله کند .

البته بررسی‌ ها نشان داده است که هر گونه فعالیت فیزیکی می ‌تواند به نوعی از ابتلای زنان باردار به افسردگی جلوگیری کند .

نتایج این بررسی‌ ها در مجله انگلیسی “ تمرین ” منتشر شده است .

مطالعات اخیر نشان داده است که ورزش چه به صورت گروهی و چه به صورت فردی کاهش دهنده افسردگی دوران بارداری است .

مدیر این تحقیقات در این رابطه می ‌گوید : معمولا به زنان باردار توصیه می ‌شود که با روان درمانی و داروهای ضد افسردگی به مقابله با افسردگی دوران بارداری بروند اما ورزش کردن نیز می ‌تواند مفید باشد ؛ ممکن است افراد دسترسی به روان درمانی نداشته باشند درحالیکه ورزش کم هزینه و قابل دسترس است .

بسیاری از مادران تصور می‌ کنند که اگر درباره افسردگی خود صحبت کنند قضاوت می‌ شوند و جرات صحبت در این باره را ندارند ؛ با این وجود این افراد باید افسردگی را جدی بگیرند .

منبع : ایسنا

اشتراک گذاری این مطلب در :