جدیدترین مطالب امروز

افزایش مواد سمی در بدن با نشانه های آشکاری که دارد !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : پزشک خانواده

افزایش مواد سمی در بدن با نشانه های آشکاری که دارد !

بودن مواد سمی در بدن و افزایش بیش از پیش آن ، دلیل آشکاری بر وجود اختلال و مشکلاتی در افراد می باشد ، که در این مقاله از بخش پزشک خانواده یک جم به برخی از مهمترین این نشانه ها ، خواهیم پرداخت .

با طرح یک سئوال ، این مقاله را آغاز می کنیم .

چگونه می توان فهمید که میزان مواد سمی در بدن افزایش یافته است ؟ و یا به عبارت دیگر ، چه نشانه هایی برای فهمیدن این موضوع وجود دارد ؟

همانطور که می دانید ، وجود مواد سمی در بدن افراد ، دارای نشانه ها و علائمی می باشد که از جمله ی مهمترین آنها می توان به : مشکلات گوارشی ، اختلال در پوست ، بوی بد دهان ، افزایش بیش از حد وزن و همچنین خواب طولانی مدت اشاره داشت ، که در ادامه در خصوص هر کدام از این نشانه ها ، توضیح مختصری را خواهیم گفت .

علائمی که نشان دهنده ی میزان زیادی مواد سمی در بدن می باشد ، به شرح زیر است :

1- مشکلات گوارشی :

این نشانه و علامت ، می تواند سیستم ایمنی بدن را با مشکل مواجه سازد ، زیرا زمانی که میزان مواد سمی در بدن افزایش می یابد ، قدرت بدن در تولید آنزیم ها که به هضم غذا کمک می کند به شدت تحت الشعاع قرار می گیرد .

2- اختلال در پوست :

این نشانه نیز به شدت تحت تأثیر افزایش میزان مواد سمی در بدن قرار می گیرد و به ایجاد جوش روی پوست و یا انواع دیگری از بیماری های پوستی منجر می شود .

3- بوی بد دهان :

این نشانه هم ممکن است به دلیل وجود مواد سمی در بدن باشد که به دلیل تأثیر بر فعالیت کبد و همچنین ایجاد مشکلات گوارشی ، باعث به وجود آمدن بوی بد دهان خواهد شد .

4- افزایش بیش از حد وزن :

این نشانه یکی از مهمترین نشانه ها درخصوص وجود مواد سمی و افزایش این مواد در بدن است ، این علامت ، زمانی حائز اهمیت می شود که شما علیرغم استفاده از مواد غذایی سالم و همچنین داشتن رژیم غذایی ، باز هم دچار اضافه وزن شوید که این مورد ، نشان دهنده ی وجود میزان زیادی مواد سمی در بدن شماست !

5- خواب طولانی مدت :

و اما آخرین علامتی که به تشخیص ازدیاد مواد سمی در بدن کمک می کند ، خواب طولانی مدت می باشد ؛ در این حالت ، فرد به مدت طولانی در طول روز می خوابد و هنگام بیدار شدن نیز ، احساس خستگی شدیدی دارد .

مرتبط ها

قالب خبری