جدیدترین مطالب امروز

افزایش طول عمر افراد با برداشتن 9 گام طلایی !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

افزایش طول عمر افراد با برداشتن 9 گام طلایی !

در ادامه ، شما با 9 راهکار و گام طلایی آشنا خواهید شد که می تواند در افزایش طول عمر تان بسیار مؤثر واقع گردد . برای دانستن این 9 گام ، همراه ما باشید .

اگر تمایل دارید که طول عمر بیشتری داشته باشید ، توصیه می شود به فکر تغییرات در نحوه ی زندگی خود باشید ، از نوع تغذیه گرفته ، تا فعالیت بدنی و حتی طرز تفکر !

با ایجاد کمی تغییر در سبک زندگی خود می توانید طول عمر بیشتری داشته باشید. تحقیقات جدید نشان داده که چهار عادت بد در زندگی یعنی سیگار کشیدن، استفاده از نوشیدنی های الکلی، ورزش نکردن و استفاده کم از سبزیجات و میوه ها می تواند خطر مرگ را بالا ببرد و 12 سال از عمر بکاهد.

برای تصحیح این عادات و تجربه طول عمر طولانی تر، می توان 9 گام برداشت:

1- فعال بودن بعد از بازنشستگی:
مدارک و شواهدی وجود دارد که نشان می دهد متوقف کردن کار و فعالیت بعد از بازنشستگی می تواند منجر به بروز چاقی و سایر بیماری های مزمن شود. افسردگی یکی دیگر از عوارض بازنشستگی است. این اشخاص باید برای روزهای سالمندی و بازنشستگی‌ شان برنامه ‌ریزی کنند، زیرا داشتن یک برنامه مدون، فرد بازنشسته را سرگرم می‌کند و اجازه نمی ‌دهد در انزوا فرو رود.

2- کشیدن روزانه نخ دندان:
استفاده از نخ دندان حداقل روزی یک بار منجر به پیشگیری از تشکیل باکتری هایی در دهان می شود که باعث التهاب در شریان ها می گردند. این التهاب خود عامل بروز بیماری قلبی است و میتواند از عمر افراد بکاهد.

3- فعالیت بدنی روزانه:
تحقیقات نشان داده انجام روزانه ورزشی شدید (مانند دویدن) می تواند 4 سال به طول عمرتان اضافه کند، همچنین ورزش منظم به سلامت قلب و مغز کمک و متابولیزم بدن را تنظیم می کند. حتی انجام روزانه یک ورزش معمولی مانند 30 دقیقه پیاده روی هم میتواند تاثیر فوق العاده ای بر سلامت قلب، بهبود تعادل، بهبود خلق و خوی، افزایش توده عضلانی و جلوگیری از کاهش تراکم استخوان داشته باشد.

4- مصرف غلات غنی از فیبر:
مصرف یک وعده غلات کامل بخصوص هنگام صبح در افراد مسن به حفظ سطح خون در حد متعادل کمک می کند و همین عاملی است برای پیشگیری از دیابت ناشی از پیری و در نتیجه طول عمر بیشتر.

5- خاموش کردن تلویزیون:
نشستن برای مدت طولانی جلوی این جعبه می تواند باعث صدمه به سلامت شود. تحقیقات نشان داده است افرادی که بیش از چهار ساعت در روز تلویزیون تماشا می کنند 46 درصد بیشتر از افرادی که کمتر از 2 ساعت پای تلویزیون می نشینند در خطر مرگ قرار دارند. این افراد را خطرهایی ماننده انواع سکته مغزی تهدید می کند.

6- محافظت در برابر نور خورشید:
محافظت از نور شدید خورشید باعث می شود خطر سرطان پوست کاهش یابد و همچنین باعث می شود جوانتر به نظر بیایید چون نور شدید خورشید باعث ایجاد چین و چروک و لکه روی پوست می شود. ضد آفتابهای با اس پی اف 30 یا بالاتر استفاده کنید و به یاد داشته باشید فقط روی صورت تمرکز نکنید بلکه پوست گردن و سینه هم زیر نور خورشید قرار می گیرد و باید مراقب این نقاط نیز بود.

7- ماندن در ارتباطات اجتماعی:
این راهی است برای جلوگیری از افسردگی که می تواند منجر به طول عمر کمتر و مرگ زودرس شود. افسردگی و مرگ زودرس ناشی از آن در زنان سالمند شایع تر است. همچنین تحقیقات نشان داده که انزوای اجتماعی فرد را بیشتر در معرض بیماریهای قلبی، ابتلا به کلسترول بالا و سیگار کشیدن قرار می دهد.

8- مصرف میوه و سبزیجات:
میوه و سبزیجات منابعی از فیبر و ویتامین هستند و می توانند تا 76 درصد خطر بیماری های قلبی را کاهش دهند. همچنین میوه و سبزیجات نقش مهمی در جلوگیری از سرطان سینه در زنان ایفا می کنند. همچنین خاصیت التهاب زدایی و آنتی اکسیدان موجود در میوه و سبزیجات باعث جلوگیری از چین و چروک پوست شده و به افزایش میزان عمر کمک می نماید.

9- ترک سیگار:
این کار شاید بهترین تصمیم برای حفظ سلامتی بدن و طول عمر باشد. تحقیقات نشان داده زنانی که در سن 35 سالگی سیگار را ترک می کنند 6 تا 8 سال به طول عمرشان اضافه می شود. هیچ وقت برای ترک عادت بد دیر نیست. ترک سیگار باعث می شود کمتر بیمار شوید و وضعیت ریه ها بهبود پیدا کند حتی در سیگاری هایی که همین حالا هم دچار مشکلات ریه شده اند.

منبع : آوای سلامت

مرتبط ها

قالب خبری