جدیدترین مطالب امروز

اضطراب از شایع ترین مشکلات روانی در افراد گوناگون

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

اضطراب از شایع ترین مشکلات روانی در افراد گوناگون

مشکلات روانی از جمله مشکلاتی هستند که فرد را به طور محسوسی ، دچار چالش می سازند ؛ اما شایع ترین مواردی که میتوان برای مشکلات روانی برشمرد ، چه مورادی هستند ؟

از جمله موارد شایع برای مشکلات روانی ، اضطراب و تمامی مشتقات آن می باشد .

اضطراب ، یکی از شایع ترین مشکلات روانی هست که اتفاقا تعداد زیادی از افراد کره ی زمین را نیز درگیر خود کرده است .

کافیست به اطراف خود نگاهی بیاندازید تا در خانواده ، آشنایان و یا دوستان خود ، فرد یا افرادی را بیابید که دچار این مشکل روانی هستند .

وقتی صحبت از مشکلات روانی می شود ، اولین چیزی که ممکن است به ذهن هر فردی خطور کند ، دیوانگی افراد است ، درحالیکه اصلا اینگونه نیست ، زیرا مشکلات روانی ، چندین شاخه و زیرشاخه را شامل میشود که بحث راجع به آنها از حوصله ی این مقاله خارج است ، ولی چیزی که مسلم است ، تمامی مشکلات روانی ریشه در ذهن و روح افراد دارد و به دلیل اختلال در هر یک از این دومورد نمایان میگردد .

فردی که اضطراب دارد و مضطرب است ، همیشه در یک نگرانی دائمی و طولانی مدت به سر میبرد که این نگرانی ، می تواند او را از لذت بردن از جهان پیرامون و زندگی شخصی اش بازدارد !

همانطور که میدانید ، اضطراب هم مانند هر رفتار عصبی ، نوعی عادت و یک واکنش شخصیتی محسوب می شود که افراد مختلف ، میتوانند آن را از انسانهای مضطرب اطرافشان یاد بگیرند ، شاید به همین دلیل است که اضطراب ، مانند یک بیماری واگیردار ، در کل جهان شایع شده است و از شایع ترین مشکلات روانی محسوب میگردد .

به طور کلی ، اضطراب و ترس شدید ، میزان فشارهای روحی را افزایش می دهد و میتواند در عملکرد فرد ، از نظر شغلی ، تحصیلی و فعالیت های روزمره ، اختلال ایجاد کند .

از جمله مواردی که میتوانند اضطراب ایجاد کنند ، مواد مخدر و الکل است که در این گونه مواقع ، کنار گذاشتن الکل و مواد الکلی برای از بین بردن این حالت و مشکل روانی کفایت می کند .

طی بررسیهایی که انجام شده ، ثابت شده که اضطراب در مردها ، طبقات مرفه و جوانان کمتر است و در نقطه ی مقابل ، زنان ، افراد کم درآمد و سالمندان ، بیشتر دچار اضطراب و خطر ابتلا به این مشکل روانی می باشند .

با تمرین برای دورکردن این نوع از حالات ، سعی کنید بر مشکلات روانی از این دست فائق آیید و سلامتی را به جسم و روحتان هدیه کنید .

مرتبط ها

قالب خبری