جدیدترین مطالب امروز

اصلاح صورت در مردان باید چگونه انجام شود ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

اصلاح صورت در مردان باید چگونه انجام شود ؟

همانطور که می دانید یکی از مؤلفه های زیبایی در چهره ی مردان ، اصلاح صورت می باشد ؛ حال برای اینکه با توصیه ها و روش های صحیح اصلاح صورت مردانه آشنا شوید ، ادامه ی این مقاله را مطالعه کنید .

برای یک اصلاح صورت مردانه ، بایستی نکاتی رعایت شود که از بروز صدمه های ناخواسته در لحظه و بلند مدت جلوگیری به عمل آید ، زیرا اگر اصلاح صورت به طرز صحیح و اصولی انجام نگیرد ، میتواند صدمات گوناگونی ، نظیر چروک پوست صورت ، خرابی لثه ها ، مشکلات دهان و دندان و … را به دنبال داشته باشد !

شما در ادامه با 7 نکته ی ساده ، اما کلیدی درخصوص اصلاح صورت مردان آشنا خواهید شد :

1- همیشه قبل از اصلاح صورت ، صورت خود را خوب بشویید تا تماس آب با صورت ، باعث خیس شدن ریشه ی موهای صورت گردد و درنتیجه اصلاح صورت ، راحت تر انجام پذیرد .

۲- جهت پیشگیری از آسیب ها و التهابات پوستیِ ناشی از تماس تیغ با صورت ، حتی الامکان قبل از آغاز اصلاح صورت ، صورت خود را با یک حوله یا دستمال گرم ، حرارت دهید و یا اینکه اصلاح صورت را به بعد از یک دوش آب گرم موکول کنید تا منفذهای پوست صورت شما به خوبی باز شود .

۳- به منظور حرکت آزادانه ی تیغ بر روی صورت ، از کف ریش های مخصوص اصلاح صورت استفاده کنید ( برای اینکار می توانید آن را با دست یا فرچه‌ ی مخصوص بر روی صورت خود بمالید ) ؛ ضمنا اگر احیانا به هر دلیلی تمایلی به استفاده از کف ریش های آماده ی موجود در بازار ندارید ، می توانید به وسیله ی کمی آب و خرده صابون ، برای خود کف ریش آماده کرده و آنرا با فرچه به روی صورت خود بمالید و اصلاح صورت خود را آغاز کنید .

۴- همیشه تیغ را در جهت رشد موهای صورت حرکت دهید ، اشتباه رایجی که متأسفانه اکثر مردان در اصلاح صورت به آن دچار هستند ، زدن موهای صورت برخلاف جهت رشد ریش ها می باشد که در اصطلاح ، به آن چپ تراش گفته می شود ، اینکار به هیچ وجه توصیه نمیشود ، چون یکی از دلایل چروک زودرس پوست صورت و یا حتی خرابی دندان ها و بروز التهاب در صورت ، همین عادت رایج و بعضا اشتباه می باشد .

5- بهترین مکان آغاز اصلاح صورت از شقیقه ها می باشد ، پس سعی کنید که اصلاح صورت را از شقیقه ها آغاز و تیغ را به سمت بینی و چانه حرکت دهید ؛ ضمنا این نکته را هم به یاد داشته باشید که جهت جلوگیری از تحریک پوست ، هیچ بخشی از پوست لطیف صورت را بیش از سه بار نتراشید .

6- پس از اصلاح صورت ، پوست را با آب سرد و به آرامی شستشو دهید . ( استفاده از آب سرد و افترشیوهای الکل دار برای شستشو و ضدعفونی کردن پوست صورت ، پس از اصلاح توصیه می شود )

7- از یک تیغ ، بیش از سه بار جهت اصلاح صورت استفاده نکنید و این نکته را هم به یاد داشته باشید که پس از هر بار استفاده ، تیغ را با آب داغ شستشو داده و به صورت ایستاده در لیوانی قرار دهید تا خشک شود . ( همچنین جهت جلوگیری از رشد باکتری ها ، هیچگاه تیغ مرطوب را به صورت خوابیده در جایی نگذارید )

با رعایت 7 نکته ی فوق در زمان اصلاح صورت ، می توانید تجربه ای کاملا اصولی و شیرین از یک اصلاح صورت مردانه را داشته باشید .

مرتبط ها

قالب خبری