جدیدترین مطالب امروز

اصلاح صورت با روش صحیح بدون سوزش و خونریزی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

اصلاح صورت با روش صحیح بدون سوزش و خونریزی

اصلاح صورت امری بسیار مهم است که اگر طبق اصول خود انجام نشود و مراقب های لازم بعد از آن صورت نگیرد می تواند باعث آسیب به سلول های پوستی شخص در بلند مدت شود

شاید عجیب به نظر بیاید و روش اصلاح خودتان را در ذهن مرور کنید و بپرسید مگر اصلاح صورت روش و… هم دارد ؟! هر کاری روش صحیحی دارد و این به این معنا نیست که روش های دیگر و یا راهی که شما برای اصلاح صورت به آن عادت کرده اید اشتباه است ، روش صحیح هرکاری از جمله اصلاح صورت کمک می کند کار از پیش با کیفیت تر انجام شده و نتیجه ای رضایت بخش تر از خود به جای بگذارد .

قبل از اصلاح صورت ، پوست خود را نمناک کنید ، می توانید این کار را با قرار دادن یک پارچه ی تمیز و نمناک انجام دهید ویا چند قطره آب به صورت خود پاشیده و دستمالی تمیز مقدار اضافی آن را جذب کنید ؛ حتی پیشنهاد می شود زمان اصلاح بعد از استحمام باشد زیرا پوست رطوبت طبیعی به خود گرفته و آمادگی لازم دارد ( زیرا رطوبت پوست را نرم می کند ) ، علاوه بر این کار از ابتدا تا انتها تمیز انجام شده و جمع آوری موهای زائد راحت تر است .

بعد از استفاده از خمیرریش ( بهتر است پیش از استفاده از خمیر ریش صورت خود را با روغن مخصوص اصلاح نرم کنید ) ، نوبت به مرحله ی اصلی اصلاح و تیغ زدن می رسد ؛ هرگز از دستگاه های بیشتر از یک تیغه استفاده نکنید ، چراکه به پوست صورت آسیب می رساند و ممکن است جوش های ریز موجود در سطح پوست را خراش داده و علاوه بر خونریزی های کوچک در حین اصلاح ، آثار جراحت را بر صورت باقی بگذارند ؛ حتی اگر صورت شما جوش نمی زند باز هم این کار سلول های پوست را مورد تهدید قرار می دهد ؛ حتی عنوان شده است که اصلاح صورت در فواصل زمانی نزدیک به هم برای پوست صورت مضر است ؛ البته  افرادی که اصلا ریش نمی گذارند و عادت دارند هر روز صورت خود را اصلاح کنند با استفاده از کرم های مناسب می توانند از آسیب رساندن به پوست خود جلوگیری کنند .

نکته ی جالبی که در اصلاه وجود دارد جهت تیغ زدن است ، برای موهای صورت جهت تیغ زدن باید در جهت رویش موهای صورت باشد اما برای ناحیه ی گردن ، تیغ را باید خلاف جهت رویش موها بر موضع کشید . هر قسمت را که اصلاح می کنید ، تیغ را رو به پایین یک تکان دهید تا موهای زائد از آن جدا شوند ، در غیر این صورت نفوذ موها در داخل تیغ باعث می شود از اواسط اصلاح دیگر سطح پوست کاملا تمیز نشود . بعد از یک دور اصلاح ، صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید و جاهایی که از قلم افتاده اند را مجدد خمیرریش زده و اصلاح کنید . ( برای شستشوی صورت پس از اصلاح حتما از آب ولرم استفاده کنید ) .

اگر ریش هایتان را خیلی وقت است که اصلاح نکرده اید و بسیار بلند شده اند ، ابتدا با استفاده از قیچی یا ریش تراش های برقی کمی آن ها مرتب و کوتاه کنید . سعی کنید از تیغ فقط و فقط برای یک اصلاح استفاده کنید ، اگر عادت به این کار ندارید و یا فراموش می کنید از تیغ های یکبار مصرف جهت اصلاح استفاده کنید .

پس از اصلاح می توانید از لوسین های مناسب جهت نرم نگه داشتن پوست صورت استفاده کنید ، اما توجه داشته باشید که اگر به مقدار زیاد از لوسین ها استفاده کنید می تواند موجب سوزش شوند ؛ به عنوان یک پیشنهاد لوسین آلوئه ورا می تواند با اکثر پوست ها سازگار باشد . در نهایت اگر در حین اصلاح پوست خود را خراش داده این با چند قطعه پنبه محل خروج خون را بپوشانید تا خونریزی بند بیاید ( این امر در مورد افرادی که بیماری های خاص داشته و خونریزی هایشان به راحتی بند نمی آید صدق نمی کند و حتما باید از داروهای مخصوص بند آورنده ی خون استفاده شود .

اگر پوست صورتتان حساس است و یا موهای زائد حجم و ضخامت ناراحت کننده ای ندارند بهتر است برای اصلاح بجای استفاده از تیغ ، از ماشین های اصلاح چند تیغه استفاده کنید .

مرتبط ها

قالب خبری