جدیدترین مطالب امروز

اشتهای کودکان دستخوش تأثیرات رفتار والدین با کودک

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

اشتهای کودکان دستخوش تأثیرات رفتار والدین با کودک

حتما تا به حال با پدر و مادرهایی برخورد داشته اید که برای راضی کردن کودکشان ، ناخواسته مواد غذایی ناسالمی را به کودک می دهند . لطفا اشتهای کودکان را دستخوش اشتباهات نکنید !

اگر می خواهید بدانید چگونه می توانید اشتهای کودکان دلبندتان را افزایش دهید و یا می خواهید عوامل به وجود آورنده ی بی اشتهایی کودک خود را بشناسید ، ما به شما توصیه می کنیم این مطلب را بخوانید .

سرمنشاء بی اشتهایی کودکان ، خانواده و یا به عبارت بهتر ، والدین هستند ؛ والدین با خرید مواد غذایی ناسالم و یا درست کردن غذاهایی که دارای کالری بسیار زیادی هستند ، ناخواسته به کودکانشان آسیب بزرگی وارد می سازند و اینگونه به کاهش اشتهای کودک خود کمک می کنند ؛ البته لازم به ذکر است خانواده های بسیار زیادی هم وجود دارند که به غذا خوردن کودکشان اهمیت می دهند و خوراکی های سالمی برای فرزندشان فراهم می کنند ، که همین امر ، یکی از عوامل مؤثر در افزایش اشتهای کودکان می باشد .

همانطور که در ابتدا هم اشاره شد ، والدین الگوی فرزندانشان هستند و هر عملی که والدین انجام دهند کودکانشان هم انجام خواهند داد ، به طور مثال : اگر که والدین یک کودک ، به خوردن شیر و یا موادی که دارای کلسیم هستند علاقه نداشته باشند ، در اکثر موارد ، کودکشان هم به آن ها علاقه ای نشان نمی دهد ، برای همین است که می گوییم سرمنشاء کاهش اشتهای کودکان ، پدر و مادرانشان اند .

اگر والدین به این نکته دقت داشته باشند و بتوانند بعضی از رفتارهای اشتباه خود را درباره ی غذا خوردن اصلاح کنند ، کمک بسیار بزرگی به افزایش اشتهای کودکان و به طور کلی ، رشد آن ها خواهند کرد .

دلایل بسیار زیادی برای افزایش و کاهش اشتهای کودکان وجود دارد ؛ دلایلی که شاید آن ها را باور نکنید .

یکی از مهم ترین دلایل برای افزایش اشتهای کودکان ، شرکت دادن آن ها در تهیه ی غذاست ، از خود می پرسید یعنی چه ؟
ببینید وقتی که شما به عنوان والدین ، برای تهیه ی غذا از کودک خود نظر می خواهید و اجازه می دهید کودکتان نیز در تهیه ی غذا ، شما را همراهی کند ( البته با نظارت خودتان ) ، باعث افزایش اشتهای کودک دلبندتان خواهید شد .

و اما یکی از مهم ترین دلایل کاهش اشتهای کودکان ، بی خوابی و یا کمبود خواب است که باعث می شود سرعت رشد کودک دلبندتان کاهش یابد و کاهش سرعت رشد کودک به بی میلی و یا بی اشتهایی کودک ختم می شود .

والدین گرامی اگر می خواهید کودکانی شاد و سلامت داشته باشید ، سعی کنید با مصرف مواد غذایی سالم و مفید ، الگوی صحیحی از یک رژیم غذایی مناسب را به فرزند خود آموزش داده و سلامت کودکتان را تضمین سازید .

مرتبط ها

قالب خبری