اشتهای کاذب چه تأثیرات منفی بر سلامت افراد دارد ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : نوامبر 24, 2019
اشتهای کاذب چه تأثیرات منفی بر سلامت افراد دارد ؟

اشتهای کاذب یکی از معضلات افراد پرخور است ؛ در این مقاله قصد داریم در خصوص پیامدها و مشکلات ناشی از اشتهای کاذب بیشتر صحبت کنیم ؛ همراه ما باشید .

آیا میدانستید حجم معده افراد مختلف نسبت به قبل افزایش چشمگیری یافته است و پژوهشگران نسبت به این امر هشدار داده اند ؟
چون با مقایسه مصرف غذا نسبت به نسل های قبل اشتهای مردم به نسبت قابل توجهی افزایش یافته است و به اصطلاح دچار اشتهای کاذب شده اند !

پژوهشگران در جدیدترین تحقیقات خود دریافته‌اند افراد در حال حاضر در دنیا 50 درصد بیشتر از 20 سال قبل و چند نسل قبل از خود غذا می‌ خورند.

گفتنی است، پژوهشگران هشدار می‌دهند انسان ها در دنیای امروزی در طی روز کالری‌های بیشتری نسبت به چند سال قبل خود مصرف می‌کنندو به دلیل عدم نیاز بدن به این حجم کالری این میزان اضافی تبدیل به چربی و چاقی و افزایش دور کمر در افراد می‌شود.

پژوهشگران غذاهای فرآوری شده همراه با قند و چربی و نمک را عاملی برای بروز پدیده اشتهای کاذب و روی آوردن افراد به خوردن غذا با حجم بیشتر به نسبت قبل می‌دانند.

تنوع رستوران ‌ها، کافی شاپ‌ها و عرضه انواع مواد غذایی خوشمزه و تحریک کننده اشتها در کنار دستیابی آسان به غذاهای بسته بندی و در هر زمان باعث می‌شود تا افراد تمایل بیشتری به خوردن غذاها به هنگام هرگونه احساس گرسنگی پیدا کنند.

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد، تمایل به خوردن غذاها باعث شده تا حجم معده انسان های امروزی افزایش پیدا کنند و به نوعی کشیده‌تر به نسبت سالهای قبل و نسل‌های قبل شود.

پژوهشگران مدیریت رژیم غذایی، تقویت اراده در مقابل خوردن انواع مواد غذایی بویژه غذاهای فست فاقد ارزش تغذیه‌ای، اهمیت به ورزش و کنترل وزن را به منظور رهایی از اشتهای کاذب و برای بدست آوردن طول عمر طبیعی به افراد توصیه می‌کنند.

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :