جدیدترین مطالب امروز

اشتباه هایی که به پوست صورت آسیب می زند

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

اشتباه هایی که به پوست صورت آسیب می زند

بهترین کار برای جبران یک اشتباه ، دست برداشتن از آن است حتی اگر راه های صحیح مقابله با آن را ندانیم ؛ اکنون با چندین اشتباه رایج در خصوص پوست صورت آشنا شوید .

انجام برخی کارها یک عادت شده است و افراد بدون دانستن درست و یا غلط ، کارهایی را انجام می دهند که احساس می کنند برای پوست صورتشان مفید است و یا احتمال این را نمی دهند که عادت های آن ها باعث آسیب رسیدن به صورتشان بشود ؛ بنابراین تصمیم داریم با هم اشتباه های رایج در خصوص پوست صورت را مرور کرده و با اصول اصلی آن ها آشنا شوید .

اولین و بزرگ ترین اشتباه شستشوی صورت با آب گرم است . همانطور که پیش تر در خصوص واریت توضیح دادیم ، آب گرم هجوم خون را زیاد کرده و می تواند به رگ های خونی آسیب برساند ، همچنین باعث افتادگی و شل شدن عضلات خواهد شد ، همیشه و همیشه صورتتان را با آب سرد بشویید ، اگر نه آب ولرم را انتخاب کنید ، آب گرم گزینه ی مناسبی نمی باشد .

کیسه کشیدن را به عنوان اشتباه شیرین بشناسید ! اغلب ما گمان می کردیم مادربزرگ ها که برای شستشوی صورت خود از کیسه استفاده می کنند به اشتباه بزرگی گرفتار هستند و به پوست صورتشان آسیب می رسانند ؛ وقت آن رسیده بدانید کیسه کشیدن صورت ( برای پوست های خشک و حساس هر دوروز یکبار ) بهترین گزینه برای از بین بردن سلول های مرده پوست در فاصله ی بین پاکسازی ها می باشد ، احتیاجی نیست این کار را آنقدر محکم و با فشار انجام دهید که شما را اذیت کند ، تنها کافیست سلول های مرده را از سطح پوست بردارید .

اشتباه خانم های زیبا… گزینه ای غیراز آرایش کردن هم وجود دارد !؟ خانم هایی که با آرایش می خوابند زمینه ای را فراهم می کنند که پوست صورتشان بیشتر جوش زده و دچار پیری زودرس شود ، می پرسید چرا ؟ دلیل این امر باز شدن منافذ پوستی در شب ( به منظور تنفس ) می باشد ، با این کار نه تنها تنفس پوستی کامل انجام نمی شود بلکه نفوذ مواد آرایشی به درون پوست باعث پیری زودرس آن خواهد شد . بعلاوه در روز قبل از آرایش کردن به پوست صورتتان گلاب بزنید تا منافذ آن بسته شده و مانع ورود مواد آرایشی به درون پوست بشود .

سیگار و پرهیز از مرطوب کننده ها نیز از اشتباه های رایج می تواند می باشد ، اگر کرم مرطوب کننده قبلی به پوست شما نساخته است احتمالا پوستی خشک دارید و از مرطوب کننده مخصوص پوست های چرب استفاده می کنید ! بهتر ایت ابتدا نوع پوست خود را شناخته و بعد کرم مرطوب کننده مناسب را انتخاب کنید . در خصوص سیگار نیز آنقدر تکرار مکررات شده است که پیشنهاد می کنم سیگار بکشید تا تاثیرات زشت آن را بر پوست صورتتان ببینید .

مرتبط ها

قالب خبری