اسید پلی لاکتیک و رابطه آن با حوزه زیبایی پوست ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : اکتبر 18, 2018
اسید پلی لاکتیک و رابطه آن با حوزه زیبایی پوست ؟

در این مقاله می خواهیم از اسید پلی لاکتیک و رابطه آن با حوزه زیبایی صحبت کنیم ؛ برای آشنایی با تأثیرات اسید پلی لاکتیک در زیبایی و جوانسازی پوست همراه ما باشید .

از دیرباز تا کنون انسان به دنبال جاودانگی بوده است ، ولی هنوز نتوانسته به آن دست پیدا کند اما برای جوان ماندن و توقف پیری راه هایی مانند اسید پلی لاکتیک را کشف کرده است .

اسید پلی لاکتیک یک فیلر پوستی سنتتیک است که در صورت نزدیک شده و موجب تولید کلاژن توسط خود فرد می‌ شود . این نوع فیلر یک محرک دانسته می‌ شود .
اسید پلی لاکتیک بیش از 40 سال به‌عنوان ماده نخ بخیه مورد استفاده قرار گرفته و بیشترین تاثیر آن در نیمه تحتانی صورت است .

برخلاف فیلرهای دیگر ، تاثیر اسید پلی لاکتیک فوری نیست ، بلکه با تحریک تولید کلاژن خود بدن نتایج به تدریج طی چند ماه ظاهر می‌ شوند . احتمالا برای رسیدن به نتیجه مطلوب ، 3 تزریق ماهانه لازم است . با هر تزریق ، تحریک دوباره کلاژن خودش انجام می‌ شود . پس از 6 تا 4 هفته برای دیدن اثر کامل ، زمان لازم است .

بعد از درمان :

قرمزی و تورم در ناحیه درمان شایع است و طی چند روز از بین می‌ رود .
نواحی درمان را ماساژ ندهید .
از گرم کردن محل درمان تا از بین رفتن کامل تورم یا کبودی خودداری کنید .
دوش گرفتن یا شست‌ و شوی معمولی اشکال ندارد .
از فعالیت‌هایی که باعث سرخ شدن صورت می‌شوند مثل مصرف الکل، ورزش یا برنزه کردن در روز درمان خودداری کنید .
برای کاهش تورم یا کمبود ، تا چند روز هر چند ساعت به ‌مدت 15 ‌دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید. اگر کبودی ایجاد شود معمولا در عرض 10 تا 7 روز از بین می‌ رود .

در صورت نیاز می‌ توانید 4 تا 2 هفته بعد از درمان برای روتوش مراجعه کنید .

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :