جدیدترین مطالب امروز

اسکراب صورت راهی مؤثر در لطافت و زیبایی پوست شما

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

اسکراب صورت راهی مؤثر در لطافت و زیبایی پوست شما

اگر تا به حال ، نامی از روشی به نام اسکراب صورت نشنیده اید ، این مقاله را همراه ما باشید تا از فواید و تأثیرات جالب این عمل زیبایی بیشتر بدانید .

کار اسکراب صورت ، خارج کردن آلودگی ها از منافذ پوست و خارج کردن سلول های مرده از سطح پوست است ، اسکراب صورت سبب میشود پوست انسان لطیف و نرم گردد .

با اسکراب صورت و زدودن آلودگی ‌ها از سطح پوست ، کرم چین و چروک ، کرم صورت یا محلول ضد آکنه شما موثرتر از قبل عمل خواهد کرد ، زیرا اجازه نفوذ به زیر سلول ‌های پوستی صادر شده و سلول‌ های مرده سد راه رسیدن و جذب مواد مغذی به پوست نخواهند بود.

به یاد داشته باشید که اسکراب صورت ، تفریح و سرگرمی نیست و اگر با دقت و به درستی صورت نپذیرد ، آسیب ‌های جدی به پوست وارد می ‌آورد ! ( برخی از افراد با استفاده ی افراطی و خشن از اسکراب‌ ها موجبات صدمات و خراش‌ را بر پوست فراهم می‌ کنند ! )

برای تاثیر بیشتر ، با پوست خود با ملایمت و به دور از هرگونه خشونتی رفتار کنید ، تاثیر لایه ‌برداری در دراز مدت و با صبر حاصل می ‌شود نه با شدت و سرعت .

با استفاده افراطی از اسکراب ‌ها ، پوست حالت جمع ‌شدگی به خود گرفته و در موارد وخیم ‌تر پوست بسیار نازک و شکننده خواهد شد.

از روش اسکراب صورت فقط یک یا دوبار در هفته استفاده نمائید و همیشه بعد از لایه‌ برداری و زدودن سلول‌ های مرده از سطح پوست ، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید (غیر ازشب) زیرا پوست نسبت به نور واکنش نشان خواهد داد.

چطور از اسکراب صورت استفاده کنیم ؟

اسکراب صورت ، پوست را زیبا و جوان کرده و درخششی زیبا به آن می‌ بخشد ؛ در نتیجه با این همه مزایایِ فوق ‌العاده اسکراب صورت امری ضروریست ، با این کار از شر سلول‌ های مرده ‌ای که روی پوست شما جا خوش کرده‌ اند خلاص می ‌شوید و راه را برای جایگزینی سلول‌ های جدید باز می ‌کنید.

اسکراب صورت با عنوان لایه ‌برداری از صورت هم شناخته می ‌شود ؛ لایه ‌برداری از پوست فرایندی بسیار ساده است و اگر با دقت صورت پذیرد ، هیچ آسیبی به پوست نمی‌ رساند .

در ادامه به توصیف روش استفاده از اسکراب خواهیم پرداخت :

مراحل :

1- پوست خود را مرطوب کنید.

2- اسکراب را به پوست بمالید و پوست خود را ماساژ دهید ، کل صورت ، گردن و بالای سینه ‌ها را با اسکراب ماساژ دهید ، از ماساژ دادن خشن جدا خودداری کنید و مراقب باشید که مواد اسکراب به اطراف چشم ‌ها مالیده نشود ، نقاطی از صورت که می‌ توان کمی محکم‌ تر ماساژ داد : پیشانی ، بینی و چانه می ‌باشند.

3- هنگام مالیدن اسکراب به بالا و بین سینه‌ ها ، باید محتاطانه عمل کنید ، زیرا پوست آن نقطه از بدن بسیار حساس و ظریف است.

4- صورت خود را خوب بشویید ، مطمئن شوید که تمام مواد اسکراب از پوست شما پاک شده است ؛ هنگامی که تمامی مواد کاملا شسته شود ، پوستی لطیف و نرم خواهید داشت.

5- پوست خود را خشک کنید , پوست خود را با حوله ‌ای نرم، در کمال ملایمت خشک کنید و با محصولاتی که روزانه برای مراقبت از پوست خود استفاده می ‌کنید ، ادامه دهید.

نکاتی درخصوص اسکراب ها :

1- همیشه بهترین اسکراب را انتخاب کنید ، البته این به معنای گران ‌ترین نوع نیست ، بلکه منظور مناسب ‌ترین ، برای پوست شماست . شاید مجبور شوید چند محصول مختلف را امتحان کنید تا اینکه متوجه شوید کدام برای پوست شما مناسب ‌تر است ، اما در نهایت این امتحان کردن‌ ها، ارزشمند خواهد بود.

2- اسکراب خود را در حمام نزدیک دوش یا وان بگذارید . فقط در این صورت فراموش نمی ‌کنید که از آن استفاده کنید و در نتیجه درخشش پوستتان هم حفظ خواهد شد.

3- از اسکراب فقط و فقط یک ‌بار در هفته استفاده نمائید ، استفاده هر روزه از آن ، منجر به آسیب ‌های پوستی خواهد شد ، پوست شما خشک و خشن شده و اگر دارای پوستی حساس هستید قطعا نتایج بدتری حاصل می گردد.

منبع : ایران مطلب

مرتبط ها

قالب خبری