جدیدترین مطالب امروز

اسکارهای باقیمانده از جوش همیشه قابل درمان نیستند !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

اسکارهای باقیمانده از جوش همیشه قابل درمان نیستند !

اسکار به جای لک های باقیمانده بر پوست گفته می شود ، این لکه ها با توجه به اینکه عامل ایجاد کننده ی آن ها چیست ( جوش ، سوختگی و… ) درمان های متفاوتی دارند .

لیزر این روزها بازار داغی دارد و مراکز درمانی ( حتی نامعتبر ) بسیاری در حال کار و فعالیت در این زمینه می باشند ؛ با یکسری اطلاعات پایه اولیه می توانید بهترین درمان را برای اسکارهای پوستی خود انتخاب کنید .

لیزر درمان کننده ی جای جوش نیست !

برخی اشخاص انتظار دارند با استفاده از لیزر پوستی دوباره به دست بیاورند ! این کار امکان پذیر نیست ، جوش بر اثر هر عاملی ممکن است ایجاد شود ، از گزیدگی بدن توسط پشه گرفته تا …. اینکه نوع جوش شما چیست ( عامل ایجاد کننده این را تعیین می کند ) تاثیر مستقیمی در نوع درمان آن دارد . موضوع را بازتر خواهیم کرد ، در ادامه با ما باشید…

علاوه بر این موضوع ، لیزر درمان کننده ی خود جوش نیز نمی باشد ؛ چون لیزر بازه ی زمانی کوتاهی را به درمان اختصاص می دهد و در مقابل ایجاد جوش شامل چندین مرحله می باشد که چندسال به طول می انجامد ، از جمله :

تشکیل التهاب ،اختلال در لایه شاخی پوست ، بسته شدن فولیکول های مو و ظاهر شدن جوش !

همیشه درمان جوش را جدی بگیرید ، اگر همه جوش های غرورجوانی را پشت سر می گذارند دلیل محکمی برای بی توجهی به این نوع جوش ها نیست ؛ ممکن است درمان شما مدت زمان طولانی به طول بیانجامد ، حوصله کنید و داروهای تجویز شده را به درستی مصرف کنید . پیشگیری بهتر از درمان است ، به خصوص که جای جوش به راحتی درمان نمی شود .

در اسکارهایی که از جای جوش باقی می مانند توصیه ما مصرف دارو است تا صرفا استفاده از لیزر و نظایر آن . البته در لکه های ایجاد شده از جوش یا هر اسکار دیگری که پوست فرورفته یا برآمده است ، لیزر نقش سازنده ای دارد ، چراکه در ابتدا باید سطح پوست یکنواخت شود و این کار به کمک لیزر انجام می پذیرد .

چه نوع اسکارهایی به لیزر پاسخگو نیستند ؟

لک بعد از التهاب یعنی جوش هایی که بر اثر گزش حشرات ( و مانند آن ) ایجاد می شوند ، اسکارهای باقیمانده از درمان توسط لیزر ( در برخی لیزرها در پوست نقاط تیره ایجاد می شود ) ، تیرگی های حاصل از آفتاب ، لک های حاملگی و…

در چه مواردی لیزر پاسخ مثبت می دهد ؟

لیزر برای کک و مک ، خال ، خال های قرمز ، ماه گرفتگی ، تیرگی کنار چشم و نظایر آن مناسب است و پاسخ خوبی می دهد .

از موضوع خود فاصله نگیریم… این تنها نوع جوش نیست که در درمان گرفتن تاثیرگذار است بلکه ویژگی های فردی نیز تاثیر چشمگیری دارند . به طور کلی افرادی که پوست روشن دارند پاسخ بهتری به درمان می دهند نسبت به افراد با پوست تیره و همچنین به طور یک قانون کلی و مهم اگر قصد درمان گرفتن با لیزر را دارید ، از پیش نباید در مجاورت آفتاب قرار گرفته باشید ؛ اگر کوهنوردی رفته اید و برای پوست خود اقدام به برنزه کردن نموده اید ، حتما با پزشک خود در میان بگذارید .

مرتبط ها

قالب خبری