جدیدترین مطالب امروز

اسموتی میوه دسری مفید است یا مضر ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

اسموتی میوه دسری مفید است یا مضر ؟

اسموتی میوه بدون شک یکی از جذاب ترین دسرهای پرطرفدار است که در این مقاله قصد داریم از زاویه سلامت محور به این دسر خوشمزه نگاه کنیم ! همراه ما باشید .

امروزه تصوری درخصوص اسموتی میوه برای برخی افراد وجود دارد که روز به روز رواج بیشتری پیدا کرده و متأسفانه اشتباه است !

متاسفانه بیشتر افراد فکر می‌کنند که انواع اسموتی‌ میوه همیشه بهترین انتخاب محسوب می‌شود، در حالی که این محصولات حاوی قند اضافی زیادی هستند و علاوه بر اینکه ارزش تغذیه ای مناسبی ندارند ، می توانند برای سلامت افراد هم تهدیدی بالقوه محسوب شوند !

همانطور که احتمالا شما هم موافق این موضوع هستید ، اغلب افراد ، اسموتی میوه را دوست دارند ، زیرا چندین نوع میوه را درون خود جای می‌دهد و در کمترین زمان ممکن خورده می‌شود ، با این ‌حال، مشکل اصلی این است که قند زیادی به این اسموتی ‌ها اضافه می‌شود و کالری آن‌ها را تا حد یک ساندویچ همبرگر بالا می‌برد ؛ قند زیاد موجود در انواع اسموتی میوه هم می تواند فواید ذاتی میوه ها را زیر سئوال ببرد و باعث بروز مشکلات متعدد سلامتی نظیر چاقی ، دیابت و بیماری های مربوط به این حوزه در طولانی مدت گردد .

بنابراین توصیه می شود اگر قصد دارید میوه بخورید، خود میوه را خریداری کنید یا خودتان در خانه اقدام به تهیه انواع اسموتی میوه بدون افزودنی های مضر کنید.

الهام گرفته از دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری