جدیدترین مطالب امروز

استویا به عنوان یکی از بهترین قندهای جایگزین !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

استویا به عنوان یکی از بهترین قندهای جایگزین !

دیابت یکی از بیماریهای شایع این روزهاست ، آنهم به دلیل سبک زندگی نادرست و استفاده بی رویه از قند و شیرینی ؛ در ادامه شما را با استویا به عنوان یکی از بهترین قندهای جایگزین آشنا میکنیم .

امروزه مصرف بی رویه قند و شیرینی از جمله اصلی ترین مواردی است که باعث بروز بسیاری از بیماری ها از جمله دیابت در افراد می شود. عدم مصرف اینگونه شیرینی ها و یا یافتن یک جایگزین مناسب برای آنها می تواند بهترین راه حل برای جلوگیری از به وجود آمدن و یا درمان این قبیل بیماری ها باشد. استویا یکی از بهترین جایگزین ها در این زمینه است .

مدیر جهاد کشاورزی بابلسر در اینباره گفت : گیاه دارویی استویا شیرین کننده‌ 100 درصد طبیعی و یک راهکار برایی جایگزینی شیرینی‌ ها است .

حسن رزاقی مدیر جهاد کشاورزی بابلسر با اشاره به کاشت گیاه دارویی استویا توسط جهاد کشاورزی در روستای گالشکلا شهرستان بابلسر ، گفت : استویا شیرین کننده‌ 100 درصد طبیعی است و یک راهکار در جایگزین کردن شیرینی‌ ها است .

وی با بیان اینکه ترکیبات موجود در این گیاه کالری ندارد و 300 برابر شیرین ‌تر از قند ساکاروز است ، گفت : گیاه استویا از تیره آفتابگردان است و حساس به سرما و دارای برگ های کوچکی است که به صورت متناوب بر روی ساقه ظاهر می شوند و زمان کاشت آن اردیبهشت و خرداد ماه است .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر افزود : شرایط مساعدی برای پرورش این گیاه در این شهرستان وجود دارد و پایان تیر و اوایل مهرماه برداشت می ‌شود .
این مسؤول اضافه کرد: تکثیر و پرورش این گیاه از طریق بذر، نشاکاری، قلمه و کشت بافت است .

رزاقی خاطرنشان کرد : باتوجه به خواصی که این محصول دارد و وجود شرایط مناسب کشت ، راه اندازی صنایع تبدیلی برای توسعه کشت گیاه دارویی استویا و سایر گیاهان دارویی دیگر می‌ تواند علاوه بر ایجاد اشتغال ، در بالابردن درآمد و سلامت جامعه موثر باشد .

منبع : ایلنا

مرتبط ها

قالب خبری