جدیدترین مطالب امروز

استفاده پوست پرتقال در تغذیه و صنعت

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

استفاده پوست پرتقال در تغذیه و صنعت

پوست پرتقال به سبب ویتامینی که دارد به منظور استفاده های دارویی و یا تزئین انواع غذا ها مورد استفاده قرار می گیرد ، تنها پیش از مصرف آن را خوب شستشو دهید .

در حالت عادی می دانیم که مصرف پرتقال و لیموشیرین در مواقع سرماخوردگی و زمانی که سیستم ایمنی بدن مورد حمله واقع شده است بیشتر توصیه می شود و این به دلیل ویتامین C فراوان موجود در پرتقال است . پوست پرتقال نیز از این قانون پیروی کرده است و چه بسا به دلیل همجوار بودن با پرتو های خورشید فواید بسیار دیگری را نیز دارا باشد ( به شرطی که پیش از استفاده دقیقا شسته شود تا سطح آن از مواد نگهدارنده کاملا پاک شود ) .

استفاده های پزشکی پوست پرتقال را کنار می گذاریم و به نکاتی که در منزل می توان به کار بست بسنده می کنیم . اگر به دنبال یک نوشیدنی مفید و ضد التهاب و باکتری هستید از دمنوش پوست پرتقال استفاده کنید ، علاوه بر خاصیت های نام برده ، باعث تسکین سرفه ، سرماخوردگی و همچنین آرام کننده ی اعصاب است .

یک لیوان آب جوش تهیه کرده و حدود یک قاشق پوست پرتقال خرد شده در آن بریزید ، پس از گذشت 10 تا 15 دقیقه دمنوش پوست پرتقال را میل کنید . با این کار خود را در برابر بروز سرطان ، بیماری های تنفسی و حتی تومور بیمه کرده اید .

پوست پرتقال در مقایسه با میوه ی پرتقال از نظر میزان آنتی اکسیدان ها و آنزیم های ضروری بدن غنی تر است . افزایش اشتها و هضم سریع و از بین بردن حالت تهوع ، درمان بی خوابی ( از طریق آرام کردن اعصاب ) ، درمان نفخ و کمک به بهبود گردش خون همگی از خواص پوست پرتقال ( دمنوش آن ) هستند .

برای استفاده از پوست پرتقال به منظور تزئین غذا ، باید آن را به صورت خلال در بیاورید و بگذارید یک جوش کوچک بر روی شعله بخورد تا رگ تلخی آن گرفته شود ، افرادی که نمی توانند در این کار موفق شوند برای جبران رنگ زیبای پوست پرتقال در غذا از هویج استفاده می کنند .

برای لطافت بخشیدن به پوست و همچنین رفع لکه های سیاه می توانید از پوست پرتقال استفاده کنید ، پودر پوست پرتقال روند جایگزینی سلول های مرده را افزایش می دهد .

جالب یا شاید خنده دار باشد اگر بدانید پوست پرتقال به دلیل حالت روغنی و چربی که دارد می تواند بهتر از یک ژل آتش زن عمل کرده و بهترین یاری رسان شما برای درست کردن آتش باشد ( برای این منظور از پوست پرتقال به صورت خشک شده استفاده کنید ) .

برا دفع حشرات ( پشه , مورچه و… ) به جای حشره کش ها از پوست پرتقال استفاده کنید . با به کار گیری دو روش پیشین قدم بزرگی در حفظ سلامت محیط زیست و همچنین هوایی که تنفس می کنید کرده اید .

مرتبط ها

قالب خبری