جدیدترین مطالب امروز

استفاده از صابون های آنتی باکتریال خطری برای سلامتی افراد !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

استفاده از صابون های آنتی باکتریال خطری برای سلامتی افراد !

اگر تا به امروز بر این باور بودید که صابون های آنتی باکتریال ، بسیار مفید هستند ، بد نیست که از این به بعد با عوارض جانبی این تمیزکننده ها نیز آشنا شوید !

متأسفانه خیلی از افراد ، بر این عقیده و باور هستند که صابون های آنتی باکتریال ، باعث جلوگیری از تجمع باکتری و جرم بر روی سطح پوست می شود و دقیقا به همین دلیل ممکن است در طول شبانه روز ، چندین بار از این صابون ها استفاده نمایند .

خبر بدی که در خصوص صابون های آنتی باکتریال توسط محققان و مطالعات جدیدشان فاش شده ، این است که ضرر مواد ضدباکتری موجود در این صابون ها ، بیش از فایده ی آن است .

طبق این مطالعات که اخیرا در دانشگاهی در کره ی جنوبی انجام گرفته ، مشخص شده که صابون های آنتی باکتریال ، حاوی مواد افزوده و تریکلوزان هستند که خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش میدهند ؛ به عبارت دیگر ، ماده ی تریکلوزان موجود در این صابون‌ ها ، بر سیستم هورمونی بدن تأثیر می ‌گذارد و در زنان ، انتشار هورمون استروژن ( که مهم ترین هورمون در بدن است و بر عملکرد هورمون ‌های مهم دیگر ، همچون تستوسترون و دستگاه تولید مثل تأثیر می گذارد ) را تحت شعاع قرار می ‌دهد .

تریکلوزان موجود در صابون های آنتی باکتریال ، باعث می شود که تعادل سیستم غدد درون ریز مختل شده و سبب رشد سلولار غیرعادی گردد که در بیشتر موارد ، رشد سلول ‌های سرطانی در ناحیه ی سینه را افزایش می ‌دهد .

لازم به توضیح است که نتایج این مطالعه و تحقیق و همچنین ارتباط میان سرطان سینه و استفاده از صابون های آنتی باکتریال ، در آزمایشگاه بر روی موش ‌های زنده نیز تأیید شده است .

پس تا جای ممکن سعی کنید از صابون های آنتی باکتریال برای پاک کردن صورت مسئله ی بهداشتی استفاده ننمایید و به این نکته توجه داشته باشید که با همان شوینده ها و تمیزکننده های عادی و طبیعی ، ( چنانچه اصول شستشو را رعایت کنید ) میتوانید خیلی بهتر و سالم تر ، پاکیزگی را به دستان و پوست خود هدیه دهید .

مرتبط ها

قالب خبری