استفاده از سشوار و عوارض ناشی از حرارت بالای آن

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : آگوست 3, 2016
استفاده از سشوار و عوارض ناشی از حرارت بالای آن

همان طور که می دانید سشوار ابزاریست که افراد برای خشک کردن موهای خود از آن استفاده می کنند ؛ بدون آنکه از پیامدها و ضررهای آن اطلاعی داشته باشند .

در اکثر مواقع ، افرادی که می خواهند موهایشان را زودتر خشک کنند از این وسیله استفاده می کنند ، بدون آنکه بدانند این باد مصنوعی می تواند چه آسیبی به ساقه ی موهای آن ها وارد سازد و موجب شکستگی تار موهایشان شود و همچنین باعث از بین رفتن لطافت و تازگی آنها گردد .

افرادی که هر روز جلوی آیینه می نشینند و در فکر این هستند که چطور می توانند موهایی زیبا داشته باشند و سریع ترین راه که همان استفاده از سشوار یا اتو مو است را انتخاب می کنند ، آیا این را هم می دانند که استفاده ی زیاد از این وسایل به خصوص سشوار چه آسیبی هایی را برای موهایشان به دنبال خواهد داشت ؟

این افراد با هدف اینکه موهای خود را به زیباترین شکل در آورند ، ناخواسته بیشترین آسیب را نیز به موهای خود وارد می سازند .

این گونه افراد با استفاده از مواد تجاری ، سشوار کردن بی رویه ، برس کشیدن بیش از حد ، استفاده از مواد رنگی و اتو کردن مو ، باعث ضعیف شدن ریشه ی مو و در نهایت ریزش تدریجی موهای خود در طولانی مدت می شوند .

طبق تحقیقات به عمل آمده ، سشوار باعث از بین رفتن حالت طبیعی مو شده و همچنین استفاده ی بی رویه از آن به مرور زمان باعث از بین رفتن طراوت و شادابی موهای افراد خواهد شد .

به عنوان نکته ی انتهایی این مقاله ، درنظر داشته باشید که :
هرگز در زمانی که موها هنوز خیس و یا نمدار هستند ، از سشوار استفاده نکنید ، زیرا گرم یا سرد شدن موها باعث ضعیف شدن ریشه ی مو می شود و به این نکته ی ضروری هم توجه داشته باشید افرادی که از سشوار های قوی و با حرارت بالا استفاده می کنند بیش از سایرین باعث آسیب رساندن به ساقه و ریشه ی موهای خود می شوند .

اشتراک گذاری این مطلب در :