جدیدترین مطالب امروز

از مایکروویو غذا های سمی تحویل بگیرید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

از مایکروویو غذا های سمی تحویل بگیرید

استفاده از مایکروویو برای پخت غذا و یا گرم کردن آن موجب بروز بیماری های خطرناکی می شود ، با این حال اگر مجبور به استفاده هستید ، نکات زیر را رعایت کنید .

شما تا چه اندازه به اصول و روش استفاده از یک وسیله اهمیت می دهید ؟ آیا از جمله افرادی هستید که پس از خرید یک وسیله ی برقی آشپزخانه ، بدون توجه به دفترچه ی راهنما ، به شنیده های اطراف بسنده کرده و پس از دریافت نکردن نتیجه ی مطلوب ، ابراز نارضایتی از کالا را می کند ؟

علاوه بر نکاتی که در کتابچه ها و یا لوح های فشرده ی یک محصول ارائه می شود ، دانستن یک سری اصول اولیه در کار کردن با ابزار و وسایل الزامی است . با توجه به مشاغل حاکم در جامعه ی امروزی کمتر کسی را می توان یافت که از مایکروویو استفاده نکند . به راستی اصول استفاده از مایکروویو چیست ؟ اصلا استفاده از این وسیله صحیح است ؟

از ابتدایی ترین شنیده ها در مورد مایکروویو این است که باید غذاهای مرطوب را در آن قرار داد ، به عنوان مثال نباید انتظار داشت مایکروویو به شما یه تخم مرغ آبپز تحویل بدهد ! پس نتیجه میگیریم که امواج مایکروویو نیاز به جذب توسط ماده ی غذایی را دارند و یا در حالت خوش بینانه از آن عبور می کنند . طبیعتا امواجی که قابلیت جذب به وسیله ی مواد غذایی مرطوب را دارند ، پس از وارد شدن به بدن می توانند وارد بافت ها و سلول ها نیز بشوند ، این امر همانطور که در غذا باعث طبخ می شود در سلول ها نیز ایجاد سوختگی ( اصطلاحا سوختگی بافتی ) می کند .

حال با نگاهی کوتاه و اجمالی بر تاثیرات سوء غذا های طبخ یا گرم شده به وسیله ی مایکروویو ( به سبب دارا بودن امواج ) مانند : پایین آمدن سیستم دفاعی بدن ، لطمه به سلول های مغزی ، از هم گسیختگی رشته های DNA ، ناتوانی جنسی در زن و مرد و… می توان به دلیل ازدیاد مشکلاتی نظیر سرطان ها و بیماری های مختلف ، ناباروری ، به دنیا آمدن کودکان با مشکلات مادرزادی خاص ، آلزایمر و صدمه های جدی مغزی و… راحت تر پی برد !

اگر از آن دسته افرادی هستید که عقیده دارند به طور کلی پخت غذا و رساندن حرارت به آن موجب آسیب رساندن به بافت های مواد غذایی می شود ، حالا با استفاده از مایکروویو یا گاز و… ، باید گفت بله ، اما درجه ی حرارت بسیار مهم است ، ما با بهره بردن از شعله ی گاز ، غذا را با حرارت ملایم آماده می کنیم و با این کار حداقل آسیب را به بافت غذا وارد کرده ایم ، با این حال اگر همچنان به استفاده از مایکروویو اصرار می ورزید و یا در مواقعی مجبور به استفاده از آن هستید حداقل نکات زیر را رعایت کنید :

برای پختن یا گرم کردن غذا در مایکروویو از ظرف شیشه ای و سرامیکی مخصوص استفاده کنید .

محتویات را در فواصل زمانی بهم بزنید تا یکنواخت پخته یا گرم شوند .

اگر می خواهید غذا را گرم کنید ، تنها چند ثانیه زمان کفایت می کند ، با بالا بردم مدت زمان ارزش غذایی را کم نکنید ، در صورتی هم که می خواهید ماده ی غذایی را بپزید درجه حرارت مایکروویو را در کمترین حالت قرار دهید ( حرارت بیش از اندازه علاوه بر بی ارزش کردن ماده ی غذایی از نظر تغذیه ، موجب خشک شدن آن می شود ) .

خالی از لطف نیست اگر هنگام گرم کردن ماده ی غذایی در مایکروویو ، اندکی آب به آن بیفزایید تا آب ماده ی غذایی خشک نشود و غذایی خوش طعم تر داشته باشید .

برای سرویس مایکروویو در خانه و جرم زدایی آن کافی است ظرف مخصوص مایکروویو را پر از آب کرده و آب یک لیموترش را در آن مخلوط کنید ، به مدت 10 دقیقه ظرف را در مایکروویو روشن قرار دهید و سپس با یک دستمال جرم های مایکروویو را به راحتی پاک کنید .

مرتبط ها

قالب خبری