جدیدترین مطالب امروز

از جنگل های شگفت انگیز تا شاهکارهای دست طبیعت

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مستند

از جنگل های شگفت انگیز تا شاهکارهای دست طبیعت

بسیاری از نقاط این کره ی آب و خاک ، آنچنان شگفتی آور است که ذهن هر انسان غرق شده در این هیاهوی زمین را هم ، برای اندکی به فکر وا میدارد . یکی از این شگفتیها را جنگل نامیده اند .

با این مستند به سراغ نام جنگل های شگفت انگیزی خواهیم رفت که شاید کمتر انسانی فرصت دیدن این مکانهای اعجاب آور را پیدا کرده باشد.

از ابتدای آفرینش ، جنگل ها به عنوان ریه های زمین شناخته شدند تا با قدرت اعجاب خود ، حیات را برای این کره ی خاکی ملموس تر سازند.

جنگل‌ ها زیستگاه‌ های مهم جهان هستند که حدود یک سوم سطح خشکی ‌های زمین با وجود آنان اشغال شده و از آنجاییکه مأوای متنوع ترین جوامع زیستی جهان و غنی ترین تنوع زیستی زمین هستند ، اهمیتی بیش از پیش برای حیات بخشیدن پیدا کرده اند.

جنگل های بسیار زیبایی در سراسر کره ی زمین خودنمایی میکنند که هریک در نوع خود شاهکارهایی در دست طبیعت هستند .

شهرت این جنگل ها علاوه بر طبیعت بکر و چشم انداز فوق العاده حیرت انگیز آنها ، به خاطر وجود گونه های مختلف گیاهی و مهمتر از آن جاندارانی هست که زیستگاه بی چون و چرای آنها شده اند .

طوطی هایی با زیباییهای خارق العاده ، گربه های وحشی ، آهوی قرمز ، یوزپلنگ های قدرتمند و حیوانات ناشناخته و حیرت انگیزی که زیبایی و عظمت این جنگل ها را دوچندان کرده است .

تا به حال با خود فکر کرده اید که اگر این همه تنوع گیاهی و این همه جنگل های ارزشمند زیستی نبود ، زندگی ما انسانها به چه تنگنایی میرسید ؟ حتی نفس کشیدن به قدری سخت میشد که هرگز آرزوی زندگی در این دنیا را نداشتیم .

این پوشش های گیاهی بسیار مهم هستند که تقریبا چیزی حدود 30% از کل زمین را زیر چتر خود درآورده اند ( درصدی که اهمیت وجود و نقش گیاهان بر حیات ، در زمین را روشن تر میسازد )

جنگل آمازون ، جنگل ‌خرس ‌بزرگ ، جنگل سونداربانس ، جنگل پیسگاه ، جنگل كنگو در قاره آفریقا ، جنگل‌ های انبوه داخلی‌ كانادا ، جنگل ملی مارك تواین ، جنگل تونگا در آلاسكا ، جنگل‌ های ابری مونته ویدئو در اروگوئه ، جنگل كوكونینو ، شاهکارهایی بارز برای به تصویر کشیدن زیبایی های ذاتی طبیعت هستند که در مستندهای آینده ی یک جم شما را با شگفتی های هریک از آنها بیشتر آشنا خواهیم کرد .

مرتبط ها

قالب خبری