از بینایی خود در مقابل فصل پاییز مراقبت کنید !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : اکتبر 17, 2016
از بینایی خود در مقابل فصل پاییز مراقبت کنید !

یک جم در این مقاله قصد دارد به شما از انواع بیماری های مربوط به حس بینایی بگوید و یکی از عاملین به وجود آمدن اینگونه بیماری ها را معرفی کند .

فصل پاییز ضمن داشتن زیباییی های فراوان ، عوارضی هم دارد ؛ یکی از این ضررها ایجاد بیماری های مربوط به حس بینایی می باشد همانند : التهابات و عفونت های پلکی ، خارش های شدید ، سوزش ، قرمزی و تورم ؛ اما دلیل به وجود آمدن بیماری های مربوط به حس بینایی چه می تواند باشد ؟

طبق تحقیقات به عمل آمده ، با افزایش ریزگردها و تغییرات آب و هوایی ، برخی از این بیماری ها ایجاد می شوند .

بیماری های مربوط به حس بینایی که ناشی از حساسیت های فصلی ( فصل پاییز ) می باشند به دو دسته تقسیم می شوند :
1- بیماری های پرده ی سطحی چشم
2- بیماری های قرینه
دلایل پدید آمدن بیماری های مربوط به هرکدام از این دسته ها یکسان است مانند : آب و هوا ، آلودگی های ناشی از وزش باد ، هجوم حشرات آلوده ( نظیر مگس ) و ریز گردهای نباتی و گیاهی .

شاید قبلا شنیده باشید که شایع ترین اختلالات پلکی ، در فصل پاییز اتفاق می افتد و نشانه های این چنینی دارد : ( سوزش شدید ، تورم ، ایجاد پوسته در سطح پلک ، قرمزی و… ) ، تمامی اینها چند نشانه ی شناخته شده از انواع بیماری های مربوط به حس بینایی است و پیشنهاد می شود زمانی که این نشانه ها را در بدن خود یافتید ، سریعا به پزشک مراجعه کنید .

ممکن است در بعضی از مواقع نتوانید به پزشک مراجعه نمایید ، در آن زمان بهترین کار شستشو دادن چشم با آب سرد ( سالم ) و یا استفاده از شامپوهای شستشوی چشم می باشد ، البته لازم به ذکر است که اگر علائم را بسیار شدید حس کردید سریعا به پزشک معالج مراجعه کنید زیرا امکان درگیری هر دو پلک و مختل شدن حس بینایی یا کاهش آن وجود دارد .

طبق گفته های یک متخصص در این زمینه ، بیماری های سطحی چشم ممکن است با سرخ شدن پرده ی کنار قرینه ی چشم ایجاد شود ، این بیماری علائمی چون : ریزش اشک ، پدید آمدن لکه های سفیدی بر روی قرینه ی چشم ، خارش و سوزش را به همراه دارد ؛ در ضمن اگر این بیماری ها درمان نشود می تواند به التهابات داخلی تبدیل گردد .

بعضی از افراد در فصل پاییز دچار خشکی چشم تبخیری می شوند که در اثر تغییرات آب و هوایی و ریزگردها ایجاد شده اند ، کاهش بینایی و احساس وجود جسم خارجی در چشم ، دو نمونه از شناخته شده ترین علائم خشکی تبخیری هستند .

در انتها بد نیست این نکته را هم بدانید که اگر می خواهید از پدید آمدن بیماری های چشمی مربوط به حس بینایی خود جلوگیری کنید ، عینک آفتابی می تواند گزینه ی مناسبی باشد ، البته لازم به ذکر است که اینگونه وسایل ، فقط تاحدی می توانند به ما کمک کنند .

اشتراک گذاری این مطلب در :