از این پس خیار را تنها به صورت خام مصرف نکنید !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : مارس 11, 2014
:: موضوع : گوناگون » دانستنیها
از این پس خیار را تنها به صورت خام مصرف نکنید !

خیار ( با حجم 90 درصد آب ) ، در کنترل بسیاری از بیماری ها ( آرتروز و … ) نقش اساسی دارد . علاوه بر این می تواند محافظ گیاهان بوده و حشرات را فراری دهد .

خیلی از ما خیار را در حد یک میوه ی تقریبا بی خاصیت می شناسیم ، اما واقعیت با تصور ما بسیار متفاوت است بیایید کمی بیشتر با خیار و خاصیت های آن آشنا شویم .

خیار قدرت فوق العاده ای در جذب آب دارد ، تا جایی که 90 درصد خیار را آب تشکیل می دهد ، شاید به همین خاطر باشد که دمای خارج با داخل خیار 20 درجه تفاوت دارد ( داخل خیار خنک تر است ) .

اگر راه دور نرویم و از همین حوالی بخواهیم خواص خیار را از نظر بگذرانیم ، می توان به متن ” ماسک خیار درمانی مناسب برای سیاهی دور چشم ” اشاره کرد ، گفتیم که از خیار به عنوان ماسک میوه ای می توان استفاده کرد ( خاصیت خنک کننده و تمیز کننده برای پوست دارد ) ؛ حالا بگذارید کمی پراکنده تر صحبت کنیم ، اگر از خیار تازه استفاده کنید آب آن درمان مناسبی برای زخم معده است همچنین مصرف مرتب آب خیار بیماری های آرتروز و نقرس را تحت کنترل در می آورد .

خیار به دلیل پتاسیم بالایی که دارد یار خوبی برای افراد مبتلا به فشار خون بالا می تواند باشد ؛ علاوه بر این ویتامین k هم به فراوانی در آن پیدا می شود که مانع فعالیت سلول های سرطانی است .

اگر اطمینان دهید که از مسواک زدن غافل نشوید مژده می دهیم که برای مشکلات لثه و یا دندان هم می تواند مفید باشد .

حتی می توانید آب خیار را مخلوط با هویج ، کاهو و اسفناج ( برای تقویت موی سر ) مورد استفاده قرار دهید .

اگر خیار را با برخی میوه و سبزیجات دیگر مخلوط کرده و طبق برنامه ای خاص مصرف کنید چربی سوز خوبی هم هست به طور مثال تا به حال دیده اید خیار را بپزند ؟ سوپ خیار با متابولیسم بالا چربی سوز خوبی می تواند باشد ؛ برای تهیه آن ، تخم های خیار را در آورده و مدتی کوتاه ( حداکثر تا 2 دقیقه ) آن را تفت دهید ، سپس با کمی آب مرغ ، پیاز خرد شده و فلفل مخلوط کرده و آن را بپزید .

علاوه بر نکاتی که گفته شد ، برای جلوگیری از ترک خوردن ناخن ها هم می توانید خیار مصرف کنید .

واقعا از میوه ای نفاخ این خواص بعید است نه ؟ !

خب بیایید فکری هم برای نفخ آن بکنیم ، اصلا چرا خیار نفخ آور است ؟

اولا که خیار رسیده ( رنگ آن به زردی می رود ) و یا خیار با پوست ضخیم قطعا باعث دلدرد می شود ( ولی خیار تازه را بهتر است با پوست خورد ) ، اما دلیل کلی نفخ آن سرعت بالای خیار در فاسد شدن آن ( در معده ) است ، برای جبران این ویژگی سعی کنید خیار را قبل از غذا بخورید ( خیار دارای ارپسین است که در هضم پروتئین نقش اساسی دارد ) و یا با کمی نمک آن را میل کنید همچنین مصرف کمی عرق نعنا بعد از خوردن خیار خالی از لطف نیست .

برای خانم های خانه دار که نمی خواهند آینه های خانه بخار بگیرد ( آینه ی حمام و … ) توصیه می کنیم خیار به آینه بمالند ، برای جلوگیری از صدای لولا های در اگر روغن در خانه ندارید هم جواب می دهد .

بد نیست به فکر باغچه و فضا های سبز کوچکمان هم باشیم ! ترکیب خیار با آلومینیوم بویی از خود منتشر می کند که حشرات را فراری می دهد ، همان گونه که از قرص حشره کش برای خانه هایمان استفاده می کنیم بد نیست برای محافظت از خانه ی گیاهانمان یک ورق آلومینیومی در باغچه گذاشته و خیار حلقه شده در آن قرار دهیم .

اشتراک گذاری این مطلب در :

..:: کلید واژه ها ::.. , ,