جدیدترین مطالب امروز

ازدواج های دانشجویی عامل تشکیل زندگی هنرمندانه !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

ازدواج های دانشجویی عامل تشکیل زندگی هنرمندانه !

ازدواج های دانشجویی نمونه ای بارز از ازدواج هایی می باشند که طرفدار سادگی و دشمن جدی تجمل گرایی اند و هدفشان ترویج تشکیل زندگی هنرمندانه است !

در عصر حاضر و در تودرتوی مراسم رنگارنگ و بعضا پرتجملات ازدواج های امروزی ، هنوز هم مراسمی هست که رنگ و بوی سادگی بدهد ، مراسمی که میزبانان آن دانشجویان زن و مردی اند که در پی تجملات و چشم و هم چشمی های افراطی نیستند و می خواهند از همان ابتدای زندگی ، سادگی و بی آلایشی را سرلوحه ی کار و زندگیشان کنند و با توکل و ایمانشان ، از هیچ ، به همه جا برسند .

ازدواج های دانشجویی که خوشبختانه چندسالی هست طرفداران بیشتری هم پیدا کرده ، همین مراسم و سنت دانشگاهی کشورمان است که الحق هم تا به حال در زمینه ی فرهنگ سازی مناسب در این حوزه نقش مؤثر داشته و موفق عمل کرده است .

همه ساله و در فواصل مختلف بنا به برنامه ریزی های دانشگاهی ، عده ای جوان که قصد تشکیل زندگی دارند و همسر خود را انتخاب کرده اند داوطلبان ازدواج های دانشجویی می شوند تا در مراسمی ساده و بی تجمل ، دست پر از مهر و امنیت همسر خود را بگیرند و به یک زندگی جدید که عالم متأهلی می باشد پا گذارند .

شاید جالب باشد که بدانید طبق آماری که در اسناد دفترخانه ای موجود است ، کمترین میزان طلاق در کشور ما ، به همین ازدواج های دانشجویی تعلق دارد و کمتر افرادی که با مراسم ازدواج های دانشجویی به سر زندگی خود رفته اند ، کارشان به طلاق کشیده شده است .

البته چیز زیاد عجیبی هم نیست و با یک دودوتا چهارتای عادی هم می شود دلیل این آمار را حدس زد . پرواضح است کسی که حاضر می شود با سادگی تمام تن به ازدواج های دانشجویی دهد و خود را درگیر پیچ و خم و هزارتوی تجملات بی جا نکند ، مطمئنا با سختی ها راحت تر می تواند کنار آید و جا نزند . اینگونه افراد بیشتر در کنار هم بودن و برای هم بودن را می توانند در خود بارور کنند و با هر چیز ریز و درشتی ، حرف از جدایی و طلاق نزنند .

در ابتدا به این نکته اشاره کردیم که ازدواج های دانشجویی ، عامل و مروج تشکیل یک زندگی هنرمندانه است ! چرا هنرمندانه ؟ از آنجاییکه امروزه همه ی مراسمات با خرج های بعضا سنگین حتی چند ده میلیونی و در درجات وخیم تر ، چند صد میلیونی در حال برگزاری است ، اگر کسی بتواند مراسم ازدواجش را با حداقل هزینه ی ممکن برگزار کند ، آیا هنرمند نیست ؟ و آیا با این عملش ، هنرمندی اش را ترویج نمی دهد ؟

همگی می دانیم که ازدواج امر بسیار پسندیده ای می باشد ، ولی سخت گیری در ازدواج ، نه !!! پس بهتر است زیاد به دنبال چشم و هم چشمی ها نباشیم و به بقای زندگی بعد از ازدواج بیاندیشیم ، تا به فلان ماشین ، فلان غذا و فلان تالار و هتل و باغ و … ، اگر هم دانشجویید و شرایط ازدواج را در خود مهیا می دانید که بد نیست کمی هم به ازدواج های دانشجویی فکر کنید .

مرتبط ها

قالب خبری