جدیدترین مطالب امروز

ازدواج ناموفق با مردانی که خصلت های نامناسب دارند !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

ازدواج ناموفق با مردانی که خصلت های نامناسب دارند !

برخی از مردان هستند که به دلیل داشتن خصلت هایی بعضا نامناسب ، ازدواج با آنها پرریسک میباشد ، که درنهایت اغلب این نوع ازدواج ها به طلاق و ازدواج ناموفق بدل میشود .

در این مقاله از ازدواج و خانواده یک جم ، به شناسایی مردانی خواهیم پرداخت که ازدواج با آنها شاید خطرناک باشد ؛ پس اگر نمیتوانید با خصلت ها و شرایط اینگونه افراد کنار بیایید و یا اینکه مطمئن نیستید که بتوانید آنها را تغییر دهید ، بهتر است برای جلوگیری از ازدواج ناموفق ، با آنها زیر یک سقف نروید !

نخستین گروه این نوع از مردان ، مردان معتاد و بزهکار هستند که منجر به بالا رفتن آمار ازدواج ناموفق خواهند شد .

به توصیه ی روانشناسان ، مردانی که اعتیاد دارند ( چه اعتیاد به داروهای روانگردان و چه مخدرهای دیگر ) مناسب ازدواج نیستند . (اعتیاد وابستگی روانی است و فرقی نمی ‌کند روانگردان ، مخدر ، محرک و یا هر چیز دیگری باشد . )

با عبور از مردان معتاد ، به افراد بزهکار می ‌رسیم ، افراد سابقه داری که معمولا سوء سابقه ‌ای در دستگاه قضایی دارند مانند دزدان ، افراد کلاهبردار و … .

دسته ی دیگر از این گروه ، افرادی هستند که دچار اختلالات روانی هستند و معمولا روانپزشکان ، آنها را از ازدواج منع می ‌کنند ، مانند بیماران اسکیزوفرنی و افسردگی‌های دیگر.

دومین گروه از مردانی که شاید عامل ایجاد یک ازدواج ناموفق باشند ، مردان خسیس اند !

بله ! مردان خسیس ! از آنجاییکه اینگونه افراد ، وقت خرج کردن احساس بدی پیدا می ‌کنند و بر این باورند که خرج کردن اشتباه است ( فارغ از ثروتمندی یا کم توانی مالی ) ، زیاد مناسب ازدواج نیستند ، مگر اینکه همانطور که در پیش تر هم اشاره شد ، بتوانید به طور کامل با شرایط و ویژگی آنها کنار بیایید ، یا اینکه آنها را تغییر دهید .

سومین گروه ، مردان بیکار می باشند که یکی از زمینه سازهای اصلی ازدواج ناموفق هستند .

از نظر علم روانشناسی ، شخصیت ‌های بیکار ، افرادی هستند که بیشتر با کارهایی که انجام نمی ‌دهند ، دیگران را آزار می ‌دهند ، نه با کارهایی که انجام می ‌دهند !

این افراد از کاری که ساعات کاری مشخصی داشته باشد بی زارند و اگر به ناچار در اداره و یا شرکتی کار کنند که قرار باشد از 8 صبح تا 4 بعدازظهر آنجا باشند ، بدون شک بین کار و زمانی که رئیس شان نیست از کار فرار می‌ کنند. ( غالب این افراد به دنبال کارهایی هستند که با کمترین میزان کار کردن ، بیشترین درآمد را داشته باشند )

یکی از خطرناک ترین گروههایی که بسیار زیاد در بحث ازدواج ناموفق مثبت عمل کرده اند ، مردان رفیق باز می باشند .

اینگونه افراد ، برای رفاقت زندگی می ‌کنند ؛ در ذهن مردان رفیق باز ، همیشه عناوینی مانند دوست ، مرام ، رفیق ،‌ معرفت و…. آنقدر پررنگ است که همه چیز را تحت تاثیر خود قرار می ‌دهد .

به عقیده ی روانشناسان در این مورد بخصوص ، نباید فکر کنید که اين افراد وقتی ازدواج کنند خوب می‌ شوند ، زیرا گاهی اوقات نه تنها بهتر نمی‌ شوند ، بلکه بدتر هم می‌شوند . این را بپذیرید که افراد باید به یک حدی از تعادل و شناخت برسند و بعد وارد مرحله ازدواج شوند .

دسته ی پنجم هم مردان ضد اجتماعی هستند .

مردان ضداجتماعی به مردانی اطلاق میشود که علاقمند به شرکت در فعالیت‌های خلاف قانون اند ، افرادی که گرایش زیادی به اعتیاد ، رفیق بازی و رانندگی حادثه ساز دارند .

از ویژگی های مهم و البته خطرناک این افراد ، دروغگویی ، فریبکاری و بی ‌رحمی است .

اینگونه افراد در جذب طرف مقابلشان ، بسیار حرفه ای هستند و در ابتدا به خوبی فرد مقابل را جذب خود خواهند کرد .

ما در این مقاله سعی کردیم به طور خلاصه به 5 گروه اصلی از مردانی که مناسب ازدواج نیستند و بعضا زمینه سازی برای ازدواج ناموفق محسوب میشوند اشاره کنیم .

امیدواریم ازدواج شما و اطرافیانتان ، کاملا از روی شناخت باشد و به ازدواج های موفق بدل گردد .

مرتبط ها

قالب خبری