ازدواج راه حلی برای درمان بیماری سرطان !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : می 18, 2016
:: موضوع : گوناگون » دانستنیها
ازدواج راه حلی برای درمان بیماری سرطان !

آیا می دانستید ازدواج میتواند راهکاری برای درمان بیماری سرطان باشد ؟ یا به عبارت دیگر ، به نظر شما ازدواج چه تأثیرات مثبتی می تواند بر سرطان داشته باشد ؟

شاید با دیدن عنوان این مطلب که ازدواج را راه حلی برای درمان بیماری سرطان معرفی کردیم ، متعجب شده باشید ، ولی این واقعیتیست که توسط محققان و با تحقیق در یک مؤسسه پیشگیری و درمان بیماری سرطان در کالیفرنیا به دست آمده است .

محققان در یک بررسی یافته اند که نرخ مرگ و میر در میان مردان مجرد ، 27 درصد و در میان زنان مجرد ، 19 درصد بالاتر از مردان و زنان متأهل می باشد .

فردی به نام اسکارلت لین گومس ، که سرپرست این تیم تحیقاتی بود ، گفته است که ما در این تحقیق یافتیم که تأثیری که ازدواج می تواند بر روی سرطان داشته باشد ، بیشتر ، بُعد روحی آن است و نه ابعاد مالی ! به عبارت دیگر ، این تحقیق و الگو ، در کمترین میزان ممکن ، به منابع مالی وابسته است .

البته این محقق ساکن در کالیفرنیا ، این توضیح را هم داد که عوامل دیگری نظیر : وضع زندگی بهتر ، جایگاه اجتماعی و مالی بهتر افراد و … نیز در این امر نقش دارند ، ولی آنقدر نقش این عوامل کمرنگ است که شاید اصلا به چشم هم نیایند و با تأثیری که ازدواج از بُعد روحی می تواند برای بهبود سرطان در افراد بیمار داشته باشد اصلا قابل مقایسه نیستند .

در انتها این نکته را هم بایستی یادآور شد که این تحقیق ، به گفته ی محققانش ، رابطه ی علمی میان ازدواج و سرطان را ثابت نمیکند ، ولی می توان از آن به عنوان راهکاری برای درمان بیماری سرطان بهره برد ، زیرا روحیه ی سالم ، پرنشاط و پرامید ، بهترین ابزار مهار هرگونه بیماری ، از جمله بیماری سرطان می باشد .

اشتراک گذاری این مطلب در :