جدیدترین مطالب امروز

ازدواج آسان اینبار به دست من و شما امکان پذیر است

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

ازدواج آسان اینبار به دست من و شما امکان پذیر است

ازدواج آسان از دغدغه های بسیاری از جوانان است ، با خود رو راست باشید و با تجدید نظر در عقاید برگرفته از جامعه مسیر ازدواج را برای خود خاطره انگیز کنید .

ازدواج از داغ ترین بحث های حاضر در جامعه است ، شاید حتی از بحث ارز و دلار نیز این روز ها پرطرفدار تر شده باشد ؛ ازدواج آسان ، تشکیل خانواده ، فرزند پروری و…

مشکل بوجود آمده بالا رفتن سن ازدواج است ، حتما به گوش شما هم رسیده که دلایلی سودجویانه را به عنوان موانع ازدواج علم کرده و خواهان رفع آن ها و ترویج به اصطلاح ازدواج آسان شده اند ، می خواهیم به بررسی موانع اصلی موجود در راه ازدواج آسان بپردازیم .

اولین مانع بر سر راه ازدواج تغییر طرز تفکر جامعه در مقابل سن ازدواج است ؛ بالا رفتن سن ازدواج نشانه ی روشنفکری ، استقلال در تصمیم گیری و… نیست ، تا حدودی لازم است طرفین به بلوغ فکری لازم جهت تصمیم گیری های درست برسند ولی بالا رفتن سن ازدواج می تواند از عوامل عدم سازش زوجین در زندگی زناشویی باشد و همین اختلاف در ابتدا نیز بروز می کند و گاها در قدم اول همه چیز را از بین می برد ، پس اولین مانع بر سر راه ازدواج آسان ، طرز تفکر اشتباه در خصوص سن ازدواج است .

مورد دوم با رد شدن از سن ازدواج می تواند بحث درآمدزایی باشد ، کسی که خود را شامل مورد اول نمی داند و کمبود بودجه مانع اصلی ازدواج او به شمار می رود . وقتی شرایط کنونی مانع کسب درآمد بالا می شود ، برای ازدواج آسان ، عواملی که وابسته به خود ما است را باید دستخوش تغییر قرار داد ؛ یک شب عروسی ، با کرایه ی تالار ، هزینه های پذیرایی ، شام و… در نهایت شب به پایان می رسد و خاطرات قرض ها و چک ها باقی می ماند ؛ ازدواج آسان یعنی ازدواجی که آرامش خاطر را نیز به همراه داشته باشد ، تمام تلاش برای راه انداختن دو جوان به منظور رساندن آن ها به سر منزل است ، نه پیش رو قرار دادن خرجی تازه و گزاف در کنار هزینه های روزمره ی زندگی ؛ اگر آرزوی قلبی یک دختر و پسر مجلس عروسی و شاد بودن در بین اقوام است ، می تواند حداقل بجای یک عروسی سی میلیونی ، به یک عروسی ده میلیونی نیز رضایت دهد ؛ ولی اگر عروسی تنها به منظور چشم و همچشمی و ترس از حرف مردم است ، بزرگ ترین باخت را خود شما کرده اید ، خیلی راحت می توان معادل همان هزینه یا حتی کمتر را در راهی به مراتب خاطره انگیز تر صرف کرد و در گام های بعدی خود را در زندگی پیش انداخت .

ازدواج آسان با تلاش همگان ممکن است و چشم داشتن به تغییر جامعه و… دردی را دوا نمی کند ، ازدواج آسان یعنی تفاوت داشتن در شروع و ادامه ی یک زندگی مشترک به همراه رضایت قلبی و با هدف پیش افتادن در مراحل مختلف زندگی است .

در گذشته چندین شبانه روز جشن و پایکوبی برگزار می شود ، اما به دلیل سهل گیری در خیلی مسائل و به جا آوردن سنت پیغمبر ، برکت در همه ی موارد پیش قدم بود .

به عنوان فردی تاثیرگذار در مسیر ترویج ازدواج آسان ، سعی کنید مهارت های زندگی را آموخته و نا آگاهانه سوار بر موج شعار و حرف پراکنی ها به نقطه ای پوچ سقوط نکنید .

مرتبط ها

قالب خبری