ارمال چوبی که هم خوشبوست و هم با خاصیت !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : ژوئن 2, 2014
ارمال چوبی که هم خوشبوست و هم با خاصیت !

ارمال چوبی که شبیه به دارچین سیاه است و بوی خوشی دارد و در لغت به معنی چوبی است شبیه بقرفه ، که در مصارف متنوعی کاربرد دارد و مورد مصرف قرار میگیرد .

در طبیعت گیاهان زیادی وجود دارد که برخی از ما ممکن است تا به حال حتی اسم آنها را نیز نشنیده باشیم و یا اگر شنیده باشیم ، آشنایی کاملی نسبت به آنها نداشته باشیم ولی با این وجود گیاهان بسیاری وجود دارند که خواص درمانی انها به قدری مفید میباشد که اگر از مصرف صحیح و به جای آنها غفلت کنیم در حقیقت از خواص جالب توجه آنها غافل شده ایم.

میدانید ارمال چگونه گیاهی است ؟

ارمال در حقیقت یک چوب است ، و همانطور که در ابتدا هم اشاره شد چوبی است که هم خوشبو میباشد و هم با خاصیت و رنگ آن به رنگ قرفه است . این چوب فواید جالبی دارد که شاید در ابتدا اگر شناختی نسبت به آن نداشته باشیم کمی متعجب شویم از شاخه به شاخه بودن تنوع خواص آن !

شاید تعجب کنید که یک چوب در مصارف متنوع و گوناگونی نقش داشته باشد ولی بایستی بگوییم که ارمال تنها یک چوب معمولی با خواص ساده نیست . کمی پیچیده تر از تصورات ذهنی ما نسبت به چوب است !!!

اگر خیلی مشتاقید بدانید که ارمال در چه مصارفی مورد استفاده قرار میگیرد باید بگوییم در مصارفی چون : آرایش ، زیبایی ، پزشکی و سلامت میتوان از آن بهره برد.

ارمال میتواند دهان را خوشبو و لثه را محکم کند و همچنین ضد بیماریهای دهان باشد.

در حیطه ی زیبایی میشود رد پای این چوب را در خاصیت ضماد آن جستجو کرد که میتواند دمل و جوش را درمان کند و در علاج ورم های گرم مفید واقع شود.

ارمال همچنین میتواند مانع زیاد شدن زخم شود ، چرک ها را از بین ببرد و بخشکاند زیرا خشکاننده ای قوی نیز میباشد که نمي گذارد اندام ها متعفن شوند.

در پزشکی نیز اگر دنبال این چوب باشیم به خاصیت توان بخشی آن برای مغز پی خواهیم برد و نیز خواهیم یافت که خوردن ارمال در علاج رمد ( درد چشم ) میتواند مؤثر باشد.

استفاده از ارمال میتواند به شکم خاصیت قبضیت ( منقبض شدن ) بدهد و همچنین قلب را تقویت کند که در نتیجه ی آن سلامتی بیشتری را برای ما به ارمغان خواهد آورد.

به نظر شما این خواص برای یک چوب کم است ؟

اشتراک گذاری این مطلب در :