جدیدترین مطالب امروز

ارتودنسی نامرئی و پیامد هایی که به دنبال دارد

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

ارتودنسی نامرئی و پیامد هایی که به دنبال دارد

خیلی از مردم ، دندان های خود را با استفاده از ارتودنسی درمان می کنند ، بدون آنکه از عوارض و پیامد های آن خبر داشته باشند . آیا شما هم جزء همین دسته از افراد هستید ؟

بدون شک ، شیوه های درمان دندان ، با روشی تحت عنوان ارتودنسی ، بر هیچکس پوشیده نیست ، شیوه هایی که در مواردی به زیبایی هرچه بیشتر دندان ها کمک می نماید . اگر شما هم جزء افرادی هستید که می خواهید آگاهی بیشتری نسبت به این شیوه پیدا کنید و با محسنات و معایت این شیوه ، آشنا گردید ، پیشنهاد امروز یک جم ، مطالعه ی ادامه ی این مقاله می باشد .

یکی از متخصصین دندان ضمن گفتن اینکه ، ارتودنسی به شیوه ی نامرئی دارای حسن هایی است افزود ، این روش دارای عوارضی همچون پوسیدگی دندان و نداشتن تکیه گاه برای حرکات دندانی مانند ناهنجاری های دندانی و اسکلتی است و می توان یکی از مهمترین محاسن آن را درمان نامرئی و جابجایی محدود دندان ها دانست .

نامرئی بودن ارتودنسی ” درمان اشکالات جزئی دندان را ارتودنسی می نامند ” بستگی به موادی که آن را تشکیل می دهد دارد ، این مواد قابل انعطاف که شبیه نایلون هستند ولی ضخامتشان از نایلون بیشتر است به عنوان براکت روی سطح دندان محکم می شوند و اینگونه ارتودنسی به شیوه ی نامرئی انجام می شود .

در درمان به شیوه ی ارتودنسی ، بایستی به چند نکته دقت داشت :

1- از آنجاییکه در بعضی مواقع ، در شیوه ی ارتودنسی بایستی دندان از دهان خارج شود ، لازم است که تاج و ریشه دندان به موازات یکدیگر حرکت کنند و محل تکیه گاه درست و بجا باشد .
2- همچنین لازم به ذکر است که روش ارتودنسی نامرئی می تواند باعث درمان اختلافات جزئی که در بعد لبی زبانی ” یعنی جایی که دندان عقب یا جلو رفته است ” و یا مواردی که بیماران می خواهند خرد خرد دندان هایشان را جابجا کنند ، شود .
3- طبق تحقیقات به عمل آمده در روش ارتودنسی نامرئی 18 تا 20 درصد جابجایی دندان ها موفقیت آمیز بوده است .

مرتبط ها

قالب خبری