جدیدترین مطالب امروز

ارتباط مستقیم چای سیاه با سلامت بیشتر دندان ها !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

ارتباط مستقیم چای سیاه با سلامت بیشتر دندان ها !

شاید پیش از این زیاد شنیده باشید که مصرف مداوم نوشیدنی هایی نظیر چای سیاه ، به زردی و کاهش زیبایی دندان ها منجر می شود ؛ در این مقاله به فواید چای سیاه برای دندان ها می پردازیم .

به تازگی ، محققان ادعا کرده اند که نوشیدن حداقل سه فنجان چای سیاه در روز می تواند به حفظ دندان ها کمک کند و خطر پوسیدگی دندان را نیز کاهش دهد .

بررسی مطالعات موجود نشان داده است که چای سیاه از ایجاد دو نوع باکتری ” استرپتوکک موتانس و لاکتوباسیلوس ” که هر دو با پوسیدگی دندان و بیماری لثه همراه هستند پیشگیری میکند .

طی یک سری تحقیقاتی که بر روی چای سیاه صورت گرفته است ، مشخص شده ، ترکیباتی که در چای سیاه یافت می شود می تواند رشد باکتری های مضر دندان را که سبب پوسیدگی و ایجاد حفره در دندان شده و دندان را از بین می برند ، متوقف کند .

شاید جالب باشد بدانید ، چای سیاه همچنین روی یک نوع باکتری موسوم به گلوکوزیل ترانسفراز هم مؤثر است .

اگر می پرسید که این باکتری چیست و چه کاری انجام میدهد ، بایستی بگوییم که : این باکتری به صورت آنزیم عمل کرده و قندها را به یک ماده ی چسبنده تبدیل می کند که جرم ها به وسیله ی آن به دندان می چسبند و کم کم باعث پوسیدگی و جرم های دندانی می شوند و در نهایت به خرابی و مشکلات دهان و دندان ختم خواهد شد .

برخی از باکتری های جرم ساز ، هنگامی که دربرابر چای سیاه قرار می گیرند ، نمی توانند با باکتری های دیگر در جرم دندان همراه شوند که در نهایت باعث کاهش مقدار کلی جرم دندان خواهد شد .

ضمنا از آنجاییکه چای سیاه ، منبعی غنی ازفلوراید است ، می توان ادعا کرد که برای حفاظت از دندان ها ماده ای بسیار مفید بشمار می رود .

الهام گرفته از دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری