جدیدترین مطالب امروز

ارتباط جنسی با همسر در صورت تک بعدی بودن چه مضراتی دارد ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

ارتباط جنسی با همسر در صورت تک بعدی بودن چه مضراتی دارد ؟

در مطلب قبل به انواع ارتباط هایی را که بین زوجین شکل می گیرد اشاره کردیم ، گفتیم که مرد از سه جنبه با زن ارتباط می گیرد ، در این شماره ارتباط جنسی را بررسی خواهیم کرد .

پیش از این به این موضوع اشاره کردیم که جنس مذکر از سه جنبه با زن ارتباط برقرار می کند : جنسی ، سلطه ای و درک و تفاهم . در اینجا بررسی خواهیم کرد که چرا برخی پسرها تنها از جنبه جنسی قادر به برقراری ارتباط با جنس مخالف هستند؟ آیا به طور آگاهانه ارتباط جنسی را مقدم بر دیگر رویکردها می دانند ؟

به طور کلی مردی که با همسر خود تنها ارتباط جنسی قوی دارد ، از نظر مهارت های ارتباطی ضعیف شمرده شده و همچنین از آگاهی کافی نسبت به جنس مخالف ( نیازهای روحی و…) برخوردار نمی باشند ؛ لازم به یادآوری است در این مقاله مفصلا به ارتباط های ذکر شده متمرکز بر خانم ها خواهیم پرداخت و این دلیلی بر جانب داری از قشر مونث نمی باشد . با وجود اینکه ارتباط جنسی از مهم ترین روابط میان زن و مرد است ، وجود و یا قوت تنها این ارتباط می تواند آسیب هایی را برای زوجین به همراه داشته باشد .

چه عواملی بر ارجع دانستن ارتباط جنسی تاثیرگذار است ؟

اولین و اصلی ترین مورد را می توان منابع آموزشی دانست ، منابع آموزشی که یک نوجوان در اوج کنجکاوی در اختیار دارد گروه همسالان هستند که عمدتا بر رفع نیازهای بیهوده متمرکز می شوند ؛ لازم است والدین در این زمینه کوشا باشند و زمینه هایی را فراهم کنند که فرزند آن ها اطلاعات لازم در خصوص ارتباط جنسی با جنس مخالف را از طریق متخصصین و کارشناسان فعال در این حوزه دریافت کند . با این کار ذهنیت ایجاد شده در فرد سالم بوده و فرهنگسازی موثر در ارتباط گیری به خوبی انجام می شود . توجه داشته باشید نباید از منابع تحریک کننده غافل شد ؛ فیلم ها و فعالیت هایی که در زمینه تحریک افراد از نظر جنسی تولید و توزیع می شوند ، ذهنیتی ذهنیتی را ایجاد می کنند که طرفین ارتباط جنسی را ارجع دانسته و از جنبه های روحی و معنوی غافل شوند .

ارتباط سلطه جویی زیر مجموعه ای از ارتباط جنسی :

در ایجاد ارتباط جنسی ، رویکرد سلطه از جمله مواردی است که به چشم می خورد ، از آنجایی که این امر طبیعی تلقی می شود باید توجه داشت که یک ارتباط جنسی موفق ، ارتباطی است که در آن به ارزش زن توجه شده و ارتباط جنسی در سایه تعامل و ارتباط روحی و عاطفی شکل می گیرد ؛ این امر تنها در افرادی درک شده و قابل اجرا است ( در جنس مذکر ) ، که از نظر شخصیتی دارای درک و کمال مقبولی بوده و ارزش های انسانی را درک می کنند . برای تحقق چنین امری پسر نیز نیاز دارد خود را شناخته و به رشد و کمال فردی دست یابد .

بنابراین زمانی یک ارتباط به جنبه جسمانی محدود می شود که ارزش گذاری ها و شناخت از طرف مقابل به اشتباه شکل گرفته باشد و چنین رویکردی با آسیب های فراوان همراه خواهد بود .

مرتبط ها

قالب خبری