جدیدترین مطالب امروز

احتیاط شرط لازم برای استفاده از سشوآر

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

احتیاط شرط لازم برای استفاده از سشوآر

خطر برق گرفتگی و بعضا حریق ، یکی از خطراتی است که در صورت عدم رعایت احتیاط در مواجهه با وسایل برقی مانند سشوآر ممکن است برای هر فردی اتفاق بیافتد .

متأسفانه روزانه شاهد اخبار و حوادث روزنامه ها ، رسانه ها و … ، در خصوص مرگ و میر هموطنان عزیزمان هستیم که با وجود این همه تکرار حوادث تلخ و همچنین بالا رفتن سطح اطلاع رسانی ، فقط به دلیل بی احتیاطی های خودمان ، هنوز به جایگاه مناسبی نرسیده ایم که بتوانیم ادعا کنیم کمترین آمار آسیب دیدگی در این گونه حوادث را در بین هموطنانمان داریم.

حریق در اثر اتصال برق یکی از این حوادث ناگوار میباشد که بعضا ممکن است خدای نکرده حتی منجر به مرگ افراد شود.

حال بیایید به یک نمونه از این نوع حریق اشاره کنیم که آتش سوزی در اثر اتصال با سشوآر میباشد ( وسیله ای که مورد استفاده ی شمار زیادی از افراد است. )

گاهی ممکن است بی احتیاطی یا حواس پرتی حین استفاده از این وسیله ی برقی ، خسارات جانی و مالی فراوانی برجای بگذارد. پس همراه با شما به چند نکته ، برای به حداقل رساندن این نوع حوادث اشاره ای خواهیم داشت.

به گفته ی برخی از کارشناسان این حوزه ، هنگامی که از سشوآر استفاده نمی‌ شود، باید کلید آن خاموش شده و از مدار خارج شود، چراکه گاها دیده شده بر اثر صدمه فیزیکی به بدنه سشوآر ، فاصله المنت‌ ها با بدنه از تنظیم خارج شده و مخصوصا در سشوآرهای با بدنه ی پلاستیکی باعث آب شدن بدنه و ایجاد آتش‌ سوزی شده است.

از نکات دیگری که میشود در خصوص استفاده از سشوآر بیان داشت این است که ، سیم اتصال برق آن، هر از گاهی باید مورد بازدید قرار گرفته و در صورت نیاز تعویض شود، زیرا با توجه به اینکه سشوآر جریان هوا را از قسمت عقب می‌ مکد و به سمت دهانه جلوی سشوآر هدایت می ‌کند، بنابراین هیچ‌ گونه مانعی نباید در قسمت عقب سشوآر قرار بگیرد که باعث قطع جریان هوا شود. چون در صورت قطع جریان هوا، ازدیاد حرارت باعث ذوب شدن بدنه سشوآر و از بین رفتن المنت و احتمالا اتصالی سشوآر خواهد شد.

ضمنا‌ گاهی هنگام استفاده از سشوآر ممکن است جریان برق قطع شده یا این وسیله به شکل موقت خاموش شود، که در این حالت برخی از افراد ، آن را به همان شکل رها کرده و از منزل یا اتاق خارج میشوند که در این صورت امکان دارد وصل شدن جریان برق و روشن شدن این وسیله سبب وقوع حریق در محل شود، بنابراین توصیه می ‌شود که سشوآر همواره از برق کشیده شود.

مواظب سلامتی تان باشید .

مرتبط ها

قالب خبری