جدیدترین مطالب امروز

احترام به والدین امری ضروری و البته کمرنگ

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

احترام به والدین امری ضروری و البته کمرنگ

امروزه احترام به والدین از سوی فرزندان کمرنگ تر شده است ، بخشی از دلیل این امر به طریقه ی پرورش کودکان برمی گردد و بخشی دیگر با اختیار فرزندان صورت می گیرد

این که از نظر اختلاف سنی بین دو نسل قرار گرفته ایم غیر قابل انکار است ، دو نسل با سلیقه های متفاوت و دیدگاه هایی که در دو دنیای مجزا هستند ! همین اختلاف سلیقه یکی از علل اصلی بی احترامی به والدین می تواند باشد ، اگه با آن به درستی برخورد نشود . دو نسل نباید به مقایسه ی همدیگر برآیند چرا که به خودی خود تفاوت ها قابل لمس هستند ؛ با صحبت در مورد اختلاف نظر ها و تبادل نظر می توانید با حفظ احترام طرف مقابل ( هم از سوی والدین و هم از سوی فرزندان ) کانون خانه را گرم تر از پیش کنید .

بی توجهی پدران به فرزندان ( هرچند کاری از آن ها بر نیاید ) باعث کج رفتن راه از همان ابتدا می شود ، بسیاری از نا هنجاری هایی که فرزندان در آینده از خود نشان می دهند و نوعی از زیر پا گذاشتن احترام محسوب می شود ریشه در همان کودکی و نادیده گرفته شده از سوی پدر دارد .

حتی اگر توجه والدین را مستقیم احساس نکنید باید در حفظ احترام آن ها کوشا باشید زیرا گرچه به زبان نیاید ولی تنها افرادی که با غم ما غمگین شده و در شادی هایمان خندیده اند پدر و مادر ها هستند .

بحث بسیاری از افراد در این دوره گذاشتن والدین سالخورده خود در خانه سالمندان است ، شاید دلایلی از قبیل مشغله ی کاری و… را نیز به میان بکشند اما این خود نوعی زیر پا گذاشتن احترام است ولی نامحسوس تر ! پدر ها و مادر ها در دوران سالخوردگی بیشتر از هر زمانی نیاز به توجه و محبت دارند ، حتی اگر فرزندانشان را با این مهم آشنا نکرده باشند بنا بر سن و سال ، همدلی را از سوی فرزندان خود خواهان هستند و نادیده گرفتن آن را زیر پا گذاشتن ارزش ها و احترام تلقی می کنند .

زیر و رو شدن دنیای احترام به والدین گاه به دست پدر ها و مادر ها انجام می شود ، آن جا که فرزندان خود را به شکل های گوناگون تحقیر می کنند ؛ به رفتار های ناپسند مانند تمسخر دیگران می پردازند و فرزند با این خصلت رشد می کند و…

احترام امری نیست که تکراری شود و یا برخلاف مد روز باشد تنها درک بالا برای فهمیدن والدین و حس قدرشناسی زیاد می خواهد .

مرتبط ها

قالب خبری