جدیدترین مطالب امروز

ابراهیم حاتمی کیا و استقبال بی سابقه از فیلم « چ »

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اخبار

ابراهیم حاتمی کیا و استقبال بی سابقه از فیلم « چ »

فیلم « چ » به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا در کاخ جشنواره به روی پرده رفت و با موجی از استقبال همراه شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات سی و دومین جشنواره فیلم فجر، فیلم « چ » آخرین ساخته « ابراهیم حاتمی کیا » صبح امروز با حضور عوامل فیلم و کارگردان اکران شد.
ابراهیم حاتمی کیا که چند وقتی بود به واسطه ی سئوالات رسانه ای در خصوص اینکه چرا دیگر حضور فیلمهایی از جنس آژانس شیشه ای و … در سینمای ایران حس نمی شود و این دست فیلمها رنگ کمرنگتری به خود گرفته اند و نیز عوامل دیگری که باعث شده بود تا این کارگردان بزرگ، آنچنان که باید پرکار نباشد و حالی با جنس خوش برای ساخت فیلم نداشته باشد، سرانجام در روز دوم جشنواره سی و دوم فیلم فجر، فیلمش با عنوان « چ » اکران شد و برای باری دیگر ثابت کرد که حاتمی کیا واقعا همان حاتمی کیای قبل است با هر نوع جنس فیلمی که بسازد.
فیلم « چ » که به مقطعی از زندگی شهید مصطفی چمران می پردازد هنر کار جدید این کارگردان است.
موج استقبالی که برای این فیلم از سوی مخاطبان ایجاد شد، بی سابقه بود و کسانی که هنر این هنرمند بزرگ ایرانی را میشناسند و میدانند که اگر بال و پر رسانه ای بیشتری داشته باشد کارهای متفاوتی خواهد داشت، با تماشای این فیلم نیز، باور و اعتقادشان بیش از قبل به این کارگردان گره خورد.
استقبال از این فیلم زمانی جالب تر شد، که در زمان بخش فیلم بر روی پرده، بسیاری از علاقه مندان با اشکهایشان صحنه های فیلم را همراهی میکردند.
فیلم « چ » عصر روز اکران نشست مطبوعاتی برگذار کرد که به بخشی از صحبتهای کارگردان این فیلم اشاره میکنیم.
در ابتدای نشست، ابراهیم حاتمی کیا در خصوص دلایل ساخته شدن فیلم «چ» گفت: حدود سال ۸۰ این ایده مطرح شد و حتی مسیری هم که برای ساخت آن طی شد در مطبوعات عنوان شد و ۱۰ ،۱۲ سال است که این ایده در ذهن ما وجود دارد اما به صورت فعال طی ۳ سال گذشته انجام شده است.
او ادامه داد: این فیلم از من ۳ برابر یک فیلم سینمایی معمولی وقت و انرژی گرفت چرا که ۵۵ ماه فیلم ‌برداری، ۶ ماه مونتاژ و ۱۶ ماه جلوه‌ های ویژه ی آن طول کشید تا نزدیک به ۷۰ دقیقه از زمان فیلم شاهد جلوه‌های ویژه هستیم.
حاتمی‌کیا در ادامه ی صحبتهایش در این نشست گفت: همیشه تلاش کردم از ساخت‌های فیلم‌های آدم‌هایی که می‌شناسیم دوری کنم اما این فیلم براساس یک واقعیت رخ داده ساخته شد و من دست و دلم دائما می‌لرزید که آدم‌هایی که در آن وضعیت بودند وقتی فیلم را ببینند چه نظری می‌دهند و هرچقدر هم که تحقیق کردیم به همین افرادی که در فیلم نشان دادیم رسیدیم.
در این مراسم مریلا زارعی، مهدی سلطانی، بابک حمیدیان، سعید راد و فردین خلعتبری، حاتمی کیا را همراهی کردند.

مرتبط ها

قالب خبری