جدیدترین مطالب امروز

آیا چای سبز نقشی بر روی کنترل وزن انسان دارد ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

آیا چای سبز نقشی بر روی کنترل وزن انسان دارد ؟

چای سبز جزء پر خاصیت ترین چای ها محسوب می شود . این چای پیشینه ای بسیار قدیمی دارد و متعلق به قرن ها پیش است و همچنین در آن خواص بسیار زیادی وجود دارد .

ما در این مطلب یک پرسش را برای شما بیان می کنیم ؛ آیا چای سبز خاصیت کاهندگی وزن را دارد یا خیر ؟ اگر می خواهید جواب این سؤال را بدانید با ادامه ی این مطلب ، همراه ما باشید .

طبق تحقیقات به عمل آمده متخصصین در طب سنتی این خاصیت چای سبز را تکذیب کرده اند و گفته اند چای سبز ضمن داشتن خواص فراوان ، فاقد این خاصیت است . این گروه همچنین خاصیت جلوگیری از ریزش مو و نقش چای سبز بر روی پوست را هم تکذیب کرده اند و گفته اند این ها شایعاتی است که بین مردم رواج پیدا کرده است .
یکی از متخصصین این گروه توصیه ای درباره ی استفاده از چای سبز به مردم کرد : چای سبز موجود در بازار که به عنوان داروی لاغری به فروش می رسد تقلبی است و هیچ نوع خاصیتی برای لاغری ندارد و همچنین اظهار داشت که این کارها صرفا برای جذب مشتری و تبلیغات می باشد .

تفاوت ها و خواص چای های سبز و سیاه : چای های سبز و سیاه ضمن اینکه هردو از برگ چای تهیه شده اند دارای تفاوت های زیادی هستند ؛ تفاوت هایی از قبیل : رنگ ، نوع ، خواص درمانی و… چای سبز با استفاده از خاصیت منقبض شدن خود باعث کاهش فشار خون در افرادی که فشار خون بالایی دارند می شود . چای سبز و چای سیاه ، هردو خاصیت کاهش استرس و آرام کنندگی اعصاب را دارند .

چرا مصرف چای سبز در ایران کم است ؟
به دلیل مصرف نکردن چای سبز ژنوم افراد ایرانی با چای سبز آشنایی ندارد و به همین دلیل است که مصرف زیاد و متداول این چای ، میتواند اختلالی در سیستم عملکرد بدن به وجود آورد ، البته لازم به ذکر است که مردمان آسیای شرقی مانند چین به دلیل مصرف این چای به صورت مداوم به آن عادت کرده اند و هیچ مشکلی برای بدن آن ها در اثر مصرف این چای صورت نمی گیرد .

نکته ” اگر می خواهید کنترلی بر روی وزن خود داشته باشید بهتر است از دمنوش هایی با ترکیبات بارهنگ ، خاکشیر و نبات استفاده کنید ؛ البته لازم به ذکر است که بارهنگ برای عملکرد مناسب لوله ی گوارشی نیز مفید است “

مرتبط ها

قالب خبری