جدیدترین مطالب امروز

آکای بری میوه ای تقریبا تلخ مزه از خانواده توت ها !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

آکای بری میوه ای تقریبا تلخ مزه از خانواده توت ها !

شاید شما هم جزو افرادی باشید که تا به حال طعم و مزه آکای بری را نچشیده اند ؛ در این مقاله شما را با طعم خاص میوه آکای بری که از خانواده توت هاست آشنا می کنیم.

آکای بری از میوه های خوشمزه متعلق به خانواده توت ها است که اگرچه بسیاری از ما طعم تازه آن را نچشیده ایم یا حتی شاید نام آن را نشنیده باشیم اما به این معنا نیست که این سوپر میوه چه از نظر طعم یا خواص جایگاهی کمتر از سایر توت ها داشته باشد.

اگرچه آکای بری معمولا به صورت تازه در دسترس نمی باشد و اغلب به صورت منجمد، خشک یا پودر به فروش می رسد اما بسیاری از افراد کنجکاو هستند با طعم واقعی این میوه عجیب استوایی آشنا شوند.

طعم و مزه آکای بری ؟

آکای بری طعم و عطر عمیق خانواده توت ها را به ارث برده و در آن مزه توت سیاه یا تمشک را می توان احساس کرد گرچه چندان شیرین نیست.
در واقع آکای بری طعم متمایل به تلخ دارد و به همین دلیل معمولا هنگام خوردن به آن شیرین کننده اضافه می کنند یا آن را به همراه میوه های شیرین مزه میل می کنند.

در طعم این میوه می توان ته مزه شکلات تلخ مانند کاکائو خام را احساس کرد.

بافت آکای بری ؟

آکای بری بافت نسبتا دانه ای دارد اما زمانی که از آن داخل اسموتی استفاده می شود بافتش تغییر می کند.

پوره آکای بری بسیار خامه ای و نرم است و بسیاری از افراد هنگام خوردن آن احساسی شبیه به خوردن بستنی دارند.

آیا می توان آکای بری خام خورد ؟

بله ! خوردن آکای بری به صورت خام امکان پذیر است اما از آن جا که میوه آن مدت کوتاهی بعد از برداشت خراب می شود معمولا به صورت تازه و کامل در دسترس نیست و اغلب آن را خشک کرده، به صورت پودر یا پوره میل می کنند.

منبع : thrivecuisine

مرتبط ها

قالب خبری