آنفولانزا و 8 راه پیشگیری از ابتلا به این بیماری

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : مارس 26, 2016
آنفولانزا و 8 راه پیشگیری از ابتلا به این بیماری

آنفلوآنزا یا گریپ که در زبان عامه به آنفولانزا معروف است ، نوعی بیماری واگیردار می باشد که باعث عفونت حاد دستگاه تنفسی میشود . در ادامه 8 روش پیشگیری از ابتلا به این بیماری را بخوانید .

ما در این مقاله میخواهیم شما را با 8 روش و راه حل پیشگیری از ابتلا به این بیماری آشنا کنیم .

اولین راه حل و شاید مهمترین آن : رعایت بهداشت فردی می باشد ، به این معنی که لازم است برای پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا ، دست هایتان را به طور مرتب با آب و صابون ( آنهم به طور صحیح و اصولی ) بشویید .

راه حل دوم : سعی کنید اگر به جایی میروید که مطمئن نیستید به آب و صابون دسترسی دارید ، حتما با خود ، مواد ضدعفونی کننده داشته باشید تا بتوانید در صورت نیاز از آن استفاده کنید ، به عنوان مثال در سفرهای طولانی مدت و …

راه حل سوم : از آنجاییکه سریعترین و راحت ترین راه انتقال آنفولانزا به بدن ، زدن دست آلوده به صورت می باشد ، پس سعی کنید هیچوقت اینکار را انجام ندهید .

چهارمین راه حل پیشگیری : واکسن بزنید ، زیرا ویروس آنفولانزا ، تنها ویروس تنفسی می باشد که با واکسن میتوان از ابتلا به آن پیشگیری کرد .

پنجمین راه : استراحت مطلق ( یک روز کامل ) بعد از اتمام تب که از نشانه های اولیه ی ابتلا به آنفولانزا محسوب می شود است . ( لازم به ذکر است که این راه حل ، مربوط به بعد از ابتلا به آنفولانزا می باشد )

راه حل ششم : ورزش کردن میباشد که با ورزش میتوانید سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کرده و به نوعی از ابتلا به آنفولانزا پیشگیری کنید .

هفتمین راه حل : مصرف درست و به میزان مواد غذایی است که می تواند به قوی شدن سیستم ایمنی بدن شما کمک کند و در نتیجه باعث شود که به آنفولانزا دچار نشوید .

و اما هشتمین راه حل و شاید جالب ترین راه حلی که برای پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا توصیه میشود : لبخند زدن است ، زیرا بررسی ها نشان داده است که خندیدن و لبخند زدن هم باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و درنتیجه از ابتلا به آنفولانزا جلوگیری میکند .

اشتراک گذاری این مطلب در :