آنفلوانزای معده و اطلاعاتی درباره این بیماری ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : آوریل 11, 2019
آنفلوانزای معده و اطلاعاتی درباره این بیماری ؟

آنفلوانزای معده یکی از بیماری های مربوط به دستگاه گوارش و معده می باشد که میخواهیم در ادامه درخصوص آن صحبت کنیم . برای آشنایی بیشتر با آنفلوانزای معده همراه ما باشید .

آنفلوانزای معده یک بیماری ویروسی است که از ویروس های « نورو ویروس » ، « روتا ویروس » و « آدنو ویروس » ناشی می شود .

بیماری آنفلوانزای معده همانند دیگر بیماری های ویروسی هم واگیر دارد و از راه های در تماس بودن با فرد آلوده ، مصرف آب و غذای آلوده منتقل می شود .

این بیماری به رغم عنوانش هیچ ارتباطی با آنفلوانزا ندارد . ویروس ‌های مرتبط با آنفلوانزای معده به دستگاه گوارشی حمله کرده و به التهاب معده و روده منجر می ‌شود .

این عفونت جدی نیست اما می ‌تواند برای فرد مبتلا دردسرساز شود .

علائم بیماری آنفلوانزای معده برای یک تا سه روز و در برخی موارد بیشتر ادامه پیدا می ‌کند . از دست رفتن آب ، فاکتور خطرزای اصلی در گاستروانتریت به خصوص در نوزادان و افراد مسن است .

از جمله علائم این بیماری در ناحیه شکم و معده ، نفخ ، اسهال ، سوءهاضمه ، حالت تهوع ، استفراغ ، گرفتگی عضلات شکم ، از دست رفتن آب بدن ، لرز ، خشکی شدید دهان ، تب ، سردرد ، از دست رفتن اشتها و کاهش وزن است .

به گزارش مدیکال دیلی ، آنفلوآنزای معده اغلب خود درمان‌ پذیر است و درمان خاصی برای این عفونت وجود ندارد . همچنین به طور کلی آنتی‌بیوتیک‌ها برای مقابله با این ویروس بی‌تاثیر هستند . هرچند به مبتلایان به این بیماری توصیه می‌ شود از مصرف محصولات لبنی ، کافئین و مواد الکلی خوددای کنند .

منبع : ایسنا

اشتراک گذاری این مطلب در :