جدیدترین مطالب امروز

آمینکسیل و تأثیراتی که بر درمان ریزش مو دارد ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : داروخانه

آمینکسیل و تأثیراتی که بر درمان ریزش مو دارد ؟

آمینکسیل یکی از انواع محصولات مربوط به درمان ریزش مو می باشد که در این مقاله قصد داریم درخصوص این محصول توضیحاتی را بیان کنیم ؛ همراه ما باشید .

محلول آمینکسیل چیست؟ 
برای درمان ریزش مو می توان از آمینکسیل استفاده کرد .
آمینکسیل مشتقی از ماینوکسیدیل است که بصورت 1/5% موجود است.
کپسول های آمینکسیل ضد ریزش موها هستند. این کپسول ها غنی شده با کمپلکسی از امگا 6 و آمینکسیل هستند. این ویتامین ها باعث قوی شدن و محکم شدن ریشه مو ها و افزایش سرعت رشد آن ها می شوند. امگا 6 با تحریک ریشه مو به حفظ تراکم آن کمک میکند.

تفاوت ترکیب آمین اکسیل با ماینوکسیدل :
کوپکسیل یا دی آمینو پیریمیدن اوکساید با نام تجاری آمینکسیل از نظر شیمیایی مشابه ماینوکسیدیل می باشد هرگز به گرد پای ماینوکسیدل هم نمیرسد. آمینکسیل برای جلوگیری از سخت شدن کلاژن مو پبشگیری از ریزش مو و تقویت مو برای افرادی که استرس و موهای ضعیفی دارند توصیه می شود.در واقع مقصود تولید نوعی محرک مشابه ماینوکسیدل بوده که عوارض خاصی نداشته باشد جهت افرادی که ریزش مزمن یا ژنتیکی ندارند و یا کسانی که از مصرف ماینوکسیدل اکراه دارن به همین لحاظ این ترکیب جدید هرگز قادر نیست برای افرادی که ریزش از نوع هورمونی دارند جایگزین خوبی باشد.

در این قسمت به بررسی گروهی دیگر از محلول های ضد ریزش مو در ایران که توسط لابراتوارهای معتبر تولید می شوند از جمله محلول آمینکسیل می پردازیم.

طی تحقیقات مختلف اکثر افرادی که از این محصول استفاده کرده اند راضی بوده و نتیجه مطلوبی کسب کرده اند این محصول به صورت محلولی با ترکیباتی همچون آب، الکل دنات، دی آمینو پیریمیداین، PEG -40 روغن کاستر هیدرولیزشده، کلسیم، پانتوتنات، گلوکسید کاژیره، پیریداکسین HCI، نیئاسینامادو ترکیبات خوشبو کننده برای مصرف کنندگان عرضه شده است.

نحوه اثرگذاری محلول ضد ریزش مو آمینکسیل :
جدیدترین ماده ای که برای ریزش مو استفاده میشود، و جایگزین ماینوکسیدیل شده و به نوعی پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیاست، ماده فعال آمینکسیل هست، که عملکرد مشابهی مانند ماینوکسیدیل دارد با این تفاوت که به هیچ وجه عوارض بداین دارو را ندارد. جالب است بدانید آمینکسیل تقویت کننده فولیکول (ریشه) مو می باشد و از مو حتی در برابر عوامل عصبی از جمله استرس و تنش محافظت میکند. بنابراین توصیه ما به شما استفاده از محصولی هست که حاوی آمینکسیل باشد تا ان شاالله ظرف مدت چند ماه، مشکلات ریزش شما برطرف شده و به تقویت و رشد مجدد موهایتان کمک کند.

مضرات مصرف محلول آمینکسیل :
آمینکسیل یک مولکول شیمیایی پتنت شده است که برای درمان ریزش مو معرفی شده است. آمینکسیل بر خلاف ماینوکسیدیل و پروپشیا تاییدیه رگولاتوری FDA را به عنوان یک محصول ضد ریزش موی ایمن و موثر دریافت نکرده است. مکانیسم اثر آمینکسیل ، همان مکانیسم اثر ماینوکسیدیل معرفی شده است. جالب اینکه آمینکسیل همیشه به صورت آمیخته با ماینوکسیدیل عرضه می شود. بنابراین به این شایعه دامن زده است که اگر هم اثری داشته به خاطر ماینوکسیدیل بوده است!

طریقه مصرف محلول آمینکسیل :
برای 6 هفته هر روز باید یک دوز مصرف شود و بعد از آن 3 بار در هفته به مدت 12 هفته مصرف گردد، در مواردی که ریزش مو ارثی می باشد باید به شکل مداوم هفته ای 2 الی 33 مرتبه از آن استفاده شود.این محلول در جلوگیری از ریزش مو و افزایش ضخامت تارهای مو و رشد موهای کرکی اثر مناسبی دارد و تنها نکته منفی آن قیمت بالای آن است.محلول ویشی برای افرادی که به ماینوکسیدیل حساسیت دارند گزینه مناسبی است.

این راهنمایی ها برای کسانی بودند که دچار ریزش موی فراوان و ناگهانی شده اند. برخی افراد به صورت روزانه با ریزش ساده و عادی مو مواجه هستند که مشکل ساز نیست و امری طبیعی به شمار می رود. سعی کنید از راهکارهای تغذیه ای در کنار درمان های موضعی نیز برای تقویت و بازیابی موهایتان کمک بگیرید.

منبع : دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری