جدیدترین مطالب امروز

آموکسی سیلین دارویی شیمیایی با کاربردهای بسیار زیاد

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : داروخانه

آموکسی سیلین دارویی شیمیایی با کاربردهای بسیار زیاد

آموکسی سیلین نوعی آنتی بیوتیک از خانواده ی پنی سیلین ها است که به صورت کپسول به مردم ارائه می شود و خواص درمانی بسیاری در خود جای داده است .

خواص درمانی آموکسی سیلین ها :

این داروی شیمیایی پرکاربرد با قطع رشد نوعی باکتری مضر می تواند از تعداد اندکی از بیماری ها جلوگیری کند . آموکسی سیلین بیشتر برای کمک به درمان بیماری هایی از قبیل : عفونت های تنفسی ، اوتیت ( درد و یا عفونت گوش ) ، سینوزیت ، ذات الریه ، عفونت های مجاری ادراری ، لایم و باکتری معده ( هیلکوباکتری پیلوری ) استفاده می شود .

تحقیاتی درمورد آموکسی سیلین

آموکسی سیلین ضمن خواص درمانی بسیاری که دارد ، خاصیت درمان بیماری های ویروسی مانند : برونشیت ، درمان تب ، سرفه های خلط دار و مشکلات تنفسی را دارا نیست .

طبق تحقیقات به عمل آمده محققان انگلیسی با کشف این موضوع که آموکسی سیلین در بدن افرادی که سن شان بالای 60 سال است هیچ گونه تأثیری ندارد ، کمی از کاربرد این دارو کم کرده اند .

این دانشمندان بر روی دو گروه متفاوت که یکی از آموکسی سیلین و دیگری ازدارونما ( شبه دارو ) استفاده میکردند تحقیقاتشان را آغاز نمودند . بعد از یک هفته نتایج واقعا باور نکردنی بود ، تفاوت و یا تأثیرات زیادی در هیچ یک از گروه ها مشاهده نمی شد ، در واقع می توان گفت تغییرات بسیار زیادی به وجود نیامده است ؛ فقط گروهی که از آموکسی سیلین به عنوان دارو استفاده می کردند دچار حالت تهوع ، اگزما و اسهال شدند .

برخی از نکات مربوط به استفاده از آموکسی سیلین

1 ـ اگر دچار بیماری هایی همانند : آسم ، بیماری های کلیوی ، حساسیت به آموکسی سیلین ، پنی سیلین ، سفالوسپورین و یا هر نوع ماده ی دیگری هستید قبل از تجویز پزشک ، به وی اطلاع دهید .

2 ـ بانوانی که دارای فرزندی کوچک ( نوزاد ) و یا باردارهستند این مطلب را با پزشک خود در میان بگذارند .

3 ـ این دارو را می توانید هم با آب و هم با غذا میل کنید .

4 ـ مصرف دقیق و منظم دارو را همیشه مدنظر داشته باشید .

5 ـ سعی کنید همیشه با دستور پزشک ، دارو را مصرف کنید .

6 ـ اگر از آموکسی سیلین بدون دستور پزشک و یا به مقدار زیاد استفاده کردید ، دوز استفاده شده را به پزشک اطلاع دهید .

7 ـ همیشه به یاد داشته باشید این دارو را همراه داروهای دیگر مصرف نکنید .

مرتبط ها

قالب خبری