جدیدترین مطالب امروز

آملا یا انگورفرنگی شهره به قدرتمندترین میوه در جهان !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

آملا یا انگورفرنگی شهره به قدرتمندترین میوه در جهان !

با نگاه کردن به جثه ریز آملا ، به هیچ عنوان باورتان نمی شود عنوان قدرتمندترین میوه را به خود اختصاص داده باشد . تمام این نام آوری در گرو خواص بیشمار آملا است .

همانطور که از معنای لغوی این میوه می توان نتیجه گرفت ، آملا میوه ای گرد و قرمز ( به رنگ های زرد و سبز نیز یافت می شود )و البته کوچک است ؛ جالب است بدانید نام دیگر آملا ، انگورفرنگی می باشد . میوه قدرتمند جهان آمار بسیار درخشانی را از درمان بیماری های مختلف به خود اختصاص داده است ، مانند ربودن گوی سبقت در منبع ویتامین C از پرتقال ( 20 برابر پرتقال ویتامین C دارد ) و… که در ادامه با تمامی آن ها آشنا خواهید شد .

آملا در هند به خوبی پرورش می یابد و منبع غنی آنتی اکسیدان ها محسوب می شود ، طیف گسترده آنتی اکسیدان های موجود در آملا باعث می شود اکثر مزیت های درمانی در این میوه وجود داشته باشد . تقویت سیستم ایمنی بدن ، مقاومت در برابر ابتلا به سرطان ، کاهش آمار بیماری های قلبی-عروقی و دیابت از جمله تغییرات مثبتی است که تحت تاثیر مصرف آملا در بدن ایجاد می شود .

تا چه اندازه ویتامین C در آملا وجود دارد ؟

مقدار ویتامین C موجود در آملا تا اندازه ای است که با وجود مجاورت این میوه با هوا و گرما ( که دو عامل مهم در از بین بردن ویتامین C هستند ) حجم عظیمی از ویتامین باقی می ماند . 100 گرم آملا چیزی برابر با 450 میلی گرم ویتامین C را در خود جای می دهد . همین امر دلیل بسیار خوبی برا تقویت مو ، ناخن و پوست به کمک میوه آملا می باشد .

خواص آملا :

این میوه می تواند با تحریک کردن پیاز مو ، رشد مو را بسیار افزایش دهد ، بازسازی پوست و سم زدایی بدن از دیگر خواص آملا به شمار می روند . همچنین آملا تقویت کننده کبد و التیام بخش دردهای شکمی است .

چه بخش هایی از آملا قابل استفاده می باشند؟

تمام بخش های این گیاه ، اعم از میوه اصلی ، شکوفه ها ، برگ ها و سرشاخه ها ، همگی نسبت به طریقه مصرف کاربرد و خواصی را به همراه دارند . میوه آملا به دلیل طبع خنکی که دارد ، خنک کننده بدن و همچنین ملین و مسکن به شمار می رود . ورم مفاصل ، رماتیسم و سنگ کلیه نیز از جمله ناراحتی هایی هستند که با دم کرده برگ آملا و سرشاخه های آن قابل درمان می باشند ( درمان میگرن و سرفه های سخت نیز به کمک دم کرده برگ آملا صورت می گیرد ) . قرقره جوشانده آملا نیز باعث بند آمدن خونریزی لثه و تسکین دردهای موجود در گلو می شود .

مرتبط ها

قالب خبری