جدیدترین مطالب امروز

آمفتامین و اثرات این داروی شیمیایی بر افراد ورزشکار

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : داروخانه

آمفتامین و اثرات این داروی شیمیایی بر افراد ورزشکار

آمفتامین به عنوان یکی از داروهای پرطرفدار در میان ورزشکاران شناخته شده است ! دارویی که مصرف آن می تواند معجزه ای باشد برای افراد ورزشکار ! ادامه ی این مقاله را همراه ما باشید .

امروز می خواهیم در داروخانه یک جم ، از دارویی صحبت کنیم که میتوان گفت ، یکی از داروهای پرطرفدار و مورد مصرف در ورزش و میان ورزشکاران است . آمفتامین ، نام این دارو است ؛ دارویی که محبوبیتش در میان افراد ورزشکار به چند علت می باشد . 1- رفع خستگی ، 2- افزایش دقت و تمرکز ، 3- قدرت کارایی

یکی از مضرات بارز آمفتامین ، این است که باعث افزایش صدمات ناشی از مسابقات ورزشی به ورزشکاران می شود ؛ از آنجاییکه ورزشکارانی که آمفتامین مصرف می کنند ، بر این باورند که می توانند دردهای ناشی از صدمات ورزشی را نادیده بگیرند و از این رو به مسابقه ادامه می دهند ، در نتیجه خود خواسته باعث می شوند که صدمه ی حاصله به عضو مربوطه گسترش پیدا کرده و خطرات بیشتری برای آنان به دنبال داشته باشد .

یکی از ویژگی های دوست داشتنی آمفتامین برای ورزشکاران ، قدرت جذب سریع این داروست ! زیرا آمفتامین بعد از مصرف ، سریعا از طریق دستگاه گوارش جذب شده و علائم و اثرات آن ، 1 الی 2 ساعت بعد از مصرف ، بروز پیدا می کند و به همین دلیل ورزشکاران نیز ، زمان را طوری تنظیم می کنند که بتوانند بهترین استفاده را از این دارو داشته باشند .

اگر بخواهیم میزان مصرف این دارو را نیز کمی مورد بررسی قرار دهیم ، بایستی گفت که به عنوان مثال : 10 تا 15 میلی گرم آمفتامین ، می تواند بعد از 2 الی 3 ساعت ، اثر خود را بگذارد و به همین دلیل می تواند 2 تا 3 ساعت قبل از مسابقه ، به مصرف رسانده شود ، البته اگر آمفتامین در مقادیر زیادتری مصرف گردد ، اثرات آن 30 تا 60 دقیقه پس از خوردن ظاهر می شود .

ضمنا آمفتامین برای ورزشکارانی که ارتباط مستقیم با وزن دارند هم مورد استفاده واقع می شود ، زیرا ورزشکارانی که بایستی وزن خود را در حد معین نگه دارند ، از آمفتامین استفاده می کنند .

در انتها به این نکته ی مهم نیز توجه داشته باشید که آمفتامین را حتما زیر نظر پزشک به مصرف برسانید و میزان مصرف آن را به صورت خودسرانه ، کاهش یا افزایش ندهید تا در آینده صدمات جبران ناپذیری را متحمل خود نسازید .

مرتبط ها

قالب خبری