جدیدترین مطالب امروز

آمفتامین دارویی پرمصرف در میان ورزشکاران !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : داروخانه

آمفتامین دارویی پرمصرف در میان ورزشکاران !

آمفتامین به دلیل کارایی بالای خود ، به یکی از داروهای پرمصرف در میان ورزشکاران مبدل شده است ؛ در ادامه به اثرات مختلف این دارو بر روی بدن میپردازیم .

آمفتامین به دلیل خستگی ، افزایش دقت و تمرکز و قدرت کارایی ، مصرف بالایی در میان ورزشکاران دارد و مسلما هر ورزشکاری با مشاهده و مطالعه اثرات این دارو سعی می کند حداقل برای یک بار هم که شده آن را تجربه نماید .

ورزشکارانی که آمفتامین مصرف می کنند فکر می کنند که می توانند دردهای ناشی از صدمات وررشی را نادیده بگیرند و از این رو ، به مسابقه ادامه می دهند و بدین ترتیب صدمه حاصله گسترش پیدا کرده و خطرات بیشتری برای آنان به دنبال می آید .

آمفتامین سریعا از دستگاه گوارش جذب شده و ۱ تا ۲ ساعت بعد از خوردن ، علائم و اثرات آن بروز می کند و به همین دلیل ورزشکاران سعی می کنند تا این فاصله زمانی را تنظیم کرده و حداکثر استفاده را از این دارو ببرند .

۱۵-۱۰ میلی گرم آمفتامین را ۲ تا ۳ ساعت قبل از مسابقه مصرف می کنند ( البته اگر آمفتامین در مقادیر زیادتری مصرف گردد اثرات آن ۳۰ تا ۶۰ دقیقه پس از خوردن ظاهر می شود ، لذا توسط ورزشکارانی که بایستی وزن خود را در حد معین نگه دارند مورد استفاده قرار می گیرد . (

منبع : دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری