جدیدترین مطالب امروز

آلو خشک را به مقابله با چاقی و اضافه وزن مسلح کنید !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

آلو خشک را به مقابله با چاقی و اضافه وزن مسلح کنید !

آلو خشک یکی از روش های مؤثر در مقابله با چاقی و اضافه وزن است که در این مقاله بیشتر به این موضوع پرداخته و از خواص متعدد این میوه خشک شده بیشتر خواهیم گفت.

خوردن میوه های خشک مانند آلو خشک به عنوان میان وعده، از پرخوری شما پیشگیری می کند و می تواند از افزایش وزن شما جلوگیری نماید.

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که میوه‌های خشکی نظیر آلو خشک ، هم می‌توانند باعث سیری شوند و هم می‌توانند در رژیم غذایی در طول مدیریت وزن گنجانده شوند.

محققان تاثیر خوردن آلو خشک را در دو مرحله بررسی کردند؛ در مرحله اول واکنش شرکت‌کنندگان طی آزمایش با آلو، کشمش یا آب‌نبات‌های ژله مانند لوبیا مورد بررسی قرار گرفت.
این گروه دریافت، افراد با مصرف آلو خشک معمولا کمترین کالری را در وعده غذایی بعدی خود مصرف و در طول روز کمتر احساس گرسنگی و بعد از غذا احساس سیری بیشتری می‌کنند.

در بخش دوم محققان میزان وزنی که هر فرد پس از تکمیل یک برنامه کاهش وزن ۱۲ هفته‌ای از دست داد را بررسی کردند. آنان داوطلبان را به دو گروه تقسیم کردند، یک گروه آلو خشک را به‌عنوان میان وعده روزانه مصرف کردند و گروهی که فقط راهنمایی در مورد میان وعده‌های سالم دریافت کردند اما می‌توانستند میان وعده مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

اگرچه محققان می‌گویند که تفاوت کاهش وزن بین دو گروه از نظر کل میزان وزن از دست رفته معنی‌دار نبود اما نتایج نشان می‌دهد، شرکت‌کنندگان در گروه آلو خشک به‌طور متوسط ‌کمی بیشتر وزن کم کردند (۴.۴ پوند در مقابل ۳.۴ پوند). افراد در گروه آلو خشک اظهار کردند که کاهش وزن با آلو خشک آسان‌تر از سایر تنقلات است.

نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که آلوهای مغذی متراکم می‌توانند به دلیل اثرات مطلوبشان بر سیری و کنترل اشتها، مزیتی نسبت به سایر میان‌وعده‌ها داشته باشند.

این موارد اولین داده‌هایی هستند که کاهش وزن و عدم عوارض جانبی منفی را هنگام مصرف آلو خشک به‌عنوان بخشی از رژیم غذایی مدیریت وزن نشان می‌دهند.

اگرچه آلو خشک به عنوان یک میان وعده معروف است که مردم فقط برای رفع یبوست انتخاب می‌کنند اما محققان می‌گویند که قرار دادن یک کاسه آلو خشک در مراسم جشن و شادی ، می تواند شما را از پرخوری و افزایش وزن نجات دهد.

منبع : ایسنا

مرتبط ها

قالب خبری