جدیدترین مطالب امروز

آلو خشک دارویی گیاهی با خاصیت کاهندگی وزن

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

آلو خشک دارویی گیاهی با خاصیت کاهندگی وزن

آلو خشک یکی از انواع آلوهایی محسوب می شود که خواص بسیاری را در خود جای داده است ؛ امروز ما می خواهیم درباره ی یکی از مهمترین خواص آلو خشک با شما صحبت کنیم .

با طرح یک سئوال که : ” آلو خشک چگونه منجر به کاهش وزن در افراد مبتلا به چاقی می گردد ؟ “ این مقاله را آغاز خواهیم کرد .

آلو خشک ها با در برداشتن فیبرهای خوراکی ، فنولیک ها و آنتی اکسیدان های قوی ، باعث کنترل وزن انسان می شوند ، ( البته لازم به ذکر است که اگر این نوع از آلو را به مقدار زیاد و به طور مداوم استفاده کنید می تواند ضررهایی را به بدن شما وارد سازد ، پس اکیدا توصیه می شود که در مصرف آن زیاده روی نکنید . )

یک متخصص تغذیه در این زمینه می گوید : ” داشتن یک رژیم غذایی سالم ، سخت است ولی غیر ممکن نیست “ ؛ به عنوان مثال : استفده از سبزیجات و میوه های تازه در کنار آلو خشک ، می تواند گامی نخست برای کاهش وزن و به وجود آوردن رژیمی سالم باشد .

شاید جالب باشد که بدانید ، دانشمندان در لیورپول با طراحی یک آزمایش توانستند خاصیت کاهندگی وزن آلو خشک را به تمامی دنیا ثابت کنند .

این گروه با انتخاب 100 نفر که مبتلا به بیماری اضافه وزن بودند این آزمایش را شروع کردند ؛ در ابتدا شرکت کنندگان را به دو گروه تقسیم کرده و در رژیم غذایی گروه نخست ، آلو خشک گنجاندند ، اما گروه دوم را با اسنک های سالم تغذیه کردند ؛ بعد از گذشت چند هفته ، نتایج واقعا باور نکردنی بود ، گروه اول که از آلو خشک استفاده کرده بودند 2 کیلوگرم از وزنشان و 2.5 سانتی متر از سایز دور کمرشان کم شده بود ، اما در گروه دوم که از اسنک استفاده کرده بودند ، اینگونه تغییرات به چشم نمیخورد !

مطابق با آزمایش فوق و تحقیقات مشابه در این خصوص ، می شود نتیجه گیری کرد که : آلو خشک یکی از معدود آلوهایی می باشد که اگر همراه وعده های غذایی به مصرف برسد می تواند تأثیرات بسیار مؤثری در افزایش ایمنی بدن و کاهش وزن انسان داشته باشد ؛ این آلوی خوش طعم اگر در وعده های غذایی افرادی که دچار بیماری چاقی هستند گنجانده شود ، در کاهش وزن آن ها تأثیر زیادی خواهد داشت .

و اما سئوالی که شاید ذهن برخی از استفاده کنندگان این خوراکی خوشمزه را به خود مشغول کرده است ، طریقه ی نگهداری آلو خشک ، آنهم برای مدت طولانی می باشد ؛ این افراد می توانند برای نگهداری طولانی مدت این خوراکی درمانی ، از فریزر استفاده کنند و آلو خشک های خود را ابتدا در نایلون های مخصوص فریزر بسته بندی کرده و سپس در فریزر قرار دهند ، زیرا این نوع آلو اگر در هوای سرد نگهداری شود هیچ نوع آسیبی نخواهد دید ، حتی در مدت های طولانی .

مرتبط ها

قالب خبری