جدیدترین مطالب امروز

آلوی خشک ضامن سلامتی بیشتر افراد بخصوص سالمندان !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

آلوی خشک ضامن سلامتی بیشتر افراد بخصوص سالمندان !

اگر در آرزوی داشتن سلامتی بیشتر هستید ؛ توصیه میکنیم که حتما آلوی خشک را در سبد غذایی خود بگنجانید تا از فواید متعدد و بینظیر این ماده بی بهره نمانید !

پیشنهاد می شود افراد سالمند نسبت به خوردن آلوی خشک توجه بیشتری به خرج دهند چون هم برای استخوان سازی آن ها بسیار حائز اهمیت است و هم برای دیگر مشکلات دوران سالمندی مانند فشار خون ، دیابت و قلبشان پرفایده است !

آلوی خشک خواص عجیبی دارد : از جمله تسهیل در کاهش وزن ، ضد چروک بودن ، تحریک مغز ، مقابله با فشار خون بالا از فواید بینظیر آن می باشد .

حافظ قلب شما : یک عدد از این میوه ، حاوی ۱۱۳ میلی‌ گرم پتاسیم است که فشار خون را کنترل می‌ کند و خطر سکته مغزی را کاهش می ‌دهد .

باید بدانید رنگ ‌دانه در آلوها وجود دارد و با رادیکال ‌های آزاد مخرب مقابله کرده و به این ترتیب جلوی ابتلا به سرطان را می‌ گیرد .

سلامت استخوان‌ ها : یکی دیگر از مواردی که می توان از فواید آلوی خشک نام برد محکم کردن استخوان ‌ها و جلوگیری از پوکی استخوان آنهاست .

مصرف روزانه ۳ عدد آلوی خشک می ‌تواند از پوکی استخوان جلوگیری کند و همچنین توجه داشته باشید که این میوه ویتامین ‌های بسیار زیادی دارد که در استخوان سازی به شما کمک خواهند کرد .

سلامت سیستم گوارش : آلوی خشک به کولول ( بخشی از روده بزرگ ) کمک می کند تا وظیفه خود را به خوبی انجام دهد باید بدانید که هر یک عدد آلوی خشک حاوی یک گرم فیبر است .

مصرف این میوه میزان قند خون را تنظیم کرده و خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش می دهد .

فشار خون : آلوی خشک یکی از منابع غنی پتاسیم است . تحقیقات انجام گرفته در سالهای اخیر تاثیر پتاسیم را در کاهش فشار خون نشان داده اند . با توجه به اینکه آلو حاوی سدیم کمی می باشد ، مصرف متعادل آن در کنترل فشار خون موثر است .

مفید برای حافظه : مصرف روزانه سه تا چهار عدد آلوی خشک که سرشار از آنتی اکسیدان ها است می تواند با رادیکال‌ های آزادی که به حافظه و مغز آسیب می رسانند مقابله کند . آلوی خشک این خاصیت را دارد که رادیکال‌ های آزاد مخرب را از بین ببرد و حافظه شما را در شرایط سالمی نگه دارد .

منبع : دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری