جدیدترین مطالب امروز

آشنایی با کوئیلینگ و ابزار مورد نیاز در ملیله کاغذی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

آشنایی با کوئیلینگ و ابزار مورد نیاز در ملیله کاغذی

ملیله کاغذی یا کوئیلینگ هنری است که با استفاده از باریکه های کاغذ که معمولا با پهنای 3 ، 5 و 7 میلیمتر و نهایتا 1 سانتیمتر و با استفاده از ابزارهای جانبی مختلف ساخته می شود .

زمانی که شما با هنر کوئیلینگ مانوس شوید ، دیگر محدودیتی برای شما وجود ندارد و می توانید با انواع کاغذ و مقوا در گرم های مختف و با طول و عرض های دلخواه ، بر مبنای ملیله کاغذی یا کوئیلینگ آثار زیبایی را خلق کنید .
دنیای هنر ، دنیای نا محدودی است که انتهایی برای آن قابل تصور نیست ؛ اگر در این مطلب و مطالب بعدی ، آموزشی قرار داده می شود تنها به یک دلیل است و آن اینکه سرنخی در اختیار علاقه مندان قرار دهیم تا با ذوق و خلاقیت خود آن را بسط دهند .
همانطور که می دانید در ابتدای یک فعالیت رعایت پیش نیازها کمک بسیاری در بالا رفتن کیفیت یادگیری دارد ، بنابراین تقاضا می شود آموزش ها را به ترتیب دنبال کنید تا انشاالله بتوانیم آموزش کوئیلینگ را از مبتدی تا پیشرفته با موفقیت پشت سر بگذاریم .
ابزاری که در هنر کوئیلینگ استفاده می شوند گسترده هستند و هر کدام در نوع خود باعث سهولت ساخت سازه های کاغذی خواهند شد ، همچنین هر شخص با توجه به نیاز خود می تواند ابزاری را به مجموعه خود افزوده یا کم کند ، در ادامه لیستی از ابزارهای مورد استفاده در هنر ملیله کاغذی یا کوئیلینگ در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت .
مهم ترین ابزارها در هنر کوئیلینگ یا ملیله کاغذی به شرح ذیل می باشند :
نوارهای ملیله کاغذی :
این نوارها در جنس های مختلف با طول و عرض های متفاوت در دو نوع ساده و کرکره ای عرضه می شوند و حتی خودتان می توانید به کمک کاتر ، مداد و خط کش با استفاده از هر نوع کاغذ یا مقوایی که قابلیت پیچیده شدن بدون شکستگی را دارا باشند آن ها را تهیه فرمایید .
همچنین دستگاه مخصوص جهت کرکره ای کردن نوارهای کویل در بازار موجود است که در صورت نیاز می توانید آن ها را تهیه کرده و نوارهای کرکره ای نیز بسازید .
قلم سوزنی :
قلم سوزنی در کوئیلینگ برای نگهداشتن و هدایت بریده های کاغذ همچنین چسب زدن ( در مواقعی که چسب در ظرف مخصوص و نوک تیز عرضه نمی شود ) کاربرد دارد .
خلال دندان و یا سوزن جایگزین های مناسبی برای این ابزار به شمار می روند .
این ابزار در تصویر با رنگ آبی مشخص شده است .
قلم پیچ :
قلم پیچ دارای سر دوشاخه می باشد و در جنس های مختلف به فروش می رسد که بهترین آن جنس فلزی است . این ابزار با رنگ بنفش در تصویر مشخص شده است و مهم ترین ابزار در ملیله کاغذی می باشد .
پنس مخصوص :
پنس مخصوص که شباهت زیادی به موچین دارد ، با سر باریک و خمیده ، امکان هدایت و کنترل راحت بریده های کاغذ را در کوئیلینگ فراهم می آورد . در ابتدا می توانید از موچین به عنوان جایگزین استفاده کنید .

چسب مخصوص کوئیلینگ :
چسب مورد استفاده در هنر کوئیلینگ یا ملیله کاغذی باید چسبی باشد که به سرعت خشک شده و اثری برجای نگذارد . این چسب ها معمولا در قوطی های آماده به فروش می رسند و بهتر است چسب را در نوعی که در قوطی های سر سوزنی و آماده مصرف ارائه می شود تهیه فرمایید .
اگر می خواهید چسب کوئیلینگ را خودتان تهیه کنید از چسب چوب بی رنگ و مقدار کمی آب استفاده کنید ، آب و چسب چوب را به خوبی مخلوط کرده به شکلی که غلظت بالای خود را از دست داده و از طرفی شل و آبکی نشود .
سوزن ته گرد ، کاتر قلمی ، مداد ، خط کش ، پاکن و قیچی نوک تیز .
موارد فوق ابزار پایه در ملیله کاغذی هستند که بدون آن ها نمی توان آموزش هنر کوئیلینگ را آغاز کرد .
مواردی که در ادامه خدمت شما عزیزان معرفی می شوند اختیاری بوده و در صورتی که به آن ها نیاز مبرم پیدا کردید می توانید آن ها را تهیه فرمایید :
شابلون ( برای اندازه گیری کویل های کاغذی ) :
بهتر است یک شابلون که شامل شکل های مختلفی است را تهیه فرمایید ، در این صورت دیگر نیازی به اکثر اقلام لیست شده در ادامه مطلب نخواهید داشت .

صفحه مشبک :
این ابزار نیز در ادامه و برای اشخاصی که به صورت حرفه ای کوئیلینگ ( ملیله کاغذی ) را دنبال می کنند پرکاربرد بوده و امکان ساخت شکل های مختلف را با توجه به نیاز و بدون استفاده از شابلون فراهم می کند .

شانه مخصوص کوئیلینگ :
به جای این ابزار می توانید از شامه معمولی هم استفاده کنید .
در ملیله کاغذی معمولا برای ساخت برگ از این شانه استفاده می شود.
تخته دایره کوئیلینگ :
تخته دایره کوئیلینگ در واقع صفحه شابلونی است که دایره در اندازه های مختلف را در اختیار شما قرار می دهد .
هدایتگر کویل
دستگاه ویور
صفحه توپک ( برای کارهای سه بعدی )

هرم دایره ، مثلث ، مربع و چندضلعی

و انواع مهره رنگی ، چشم عروسک ، کاغذ رنگی ، کاغذ کادو ، پانچ در طرح های مختلف و… با توجه به نیاز و سلیقه .
ابزار مورد نیاز ملیله کاغذی را تهیه کرده و از اولین آموزش کوئیلینگ در یک جم استفاده کنید .

مرتبط ها

قالب خبری